17.07.2018
Archidiecezja Łódzka
Beskid Sądecki – zdobyty przez dzieci z parafii św. Michała Archanioła w Łodzi
10:08 | 10.07.2017 | Wyświetleń: 1889

W sobotę 8 lipca br., zakończyły się trwające od 25 czerwca w Barcicach, w Beskidzie Sądeckim, kolonie letnie dla dzieci z parafii pw. św. Michała Archanioła w Łodzi. Ich organizatorem i inicjatorem był ks. Leszek Kaczor, który wcześniej organizował wyjazdy jako wikariusz jednej z parafii diecezji łódzkiej, a obecnie jako proboszcz parafii Świętego Michała Archanioła w Łodzi. Były to jego 22 kolonie letnie w Beskidzie Sądeckim w Barcicach.

W trakcie trwania turnusu koloniści mieli wiele ciekawych zajęć m.in. wycieczki po okolicy Barcic, zajęcia edukacyjno-dydaktyczne połączone ze zwiedzaniem rozlewni wód mineralnych „Piwniczanka” i pasieki w Kamiannej. Odwiedzili Sanktuarium Matki Boskiej Ludźmierskiej, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Ogromną radość uczestnikom kolonii sprawiła zabawa w Energylandii, w parku linowym w Rytrze oraz na termach w Bukowinie Tatrzańskiej. Podczas tego wypoczynku byli również w Wadowicach – mieście rodzinnym Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II. Czas upływał wspaniale i bardzo szybko, a dzieci pytały czy mogą zostać jeszcze dłużej.

Kolonie parafialne obfitowały również w liczne wydarzenia religijne. Dzieci uczestniczyły w Eucharystii, odbywały się wspólne modlitwy, śpiewy oraz spotkania z ciekawymi ludźmi m.in. z Siostrami Karmelitankami Dzieciątka Jezus, które posługują w parafii rodzinnej księdza proboszcza prowadząc przedszkole dla 120 dzieci. Odbyły się również dwa spotkania z misjonarzami – kolegami ks. proboszcza o. Andrzejem pracującym w Afryce i ks. Ryszardem pracującym w Australii. Dzielili się oni swoimi przeżyciami i trudnościami z jakimi spotykają się na co dzień w pracy misyjnej na tych kontynentach.

Dzieci były bardzo zadowolone i pytały o kolonie w następnym roku. Ksiądz proboszcz Leszek Kaczor kieruje słowa wdzięczności opiekunom, wychowawcom p. Adamowi, p. Czesławowi, p. Ewie, p. Łukaszowi i p. Magdalenie za trud i czas poświęcony przy opiece nad wszystkimi uczestnikami kolonii. Słowa wdzięczności należą się dyrekcji i pracownikom Zespołu Szkół w Barcicach za gościnę i jak co roku, wspaniałe przyjęcie. Należy także złożyć ogromne podziękowanie pracownikom kuchni p. Andrzejowi, p. Adamowi, p. Halinie i praktykantom, a szczególnie p. Katarzynie.