Sztafeta Powołaniowa - Gomulin

6 czerwca 2017 roku Sztafeta Modlitw o powołania kapłańskie zawitała w parafii pw. św. Mikołaja w Gomulinie.

Uroczy, choć niewielki kościół parafialny był po brzegi wypełniony. Na długo przed Mszą Świętą już trwały modlitwy o powołania, prowadzone przez miejscową scholę oraz służbę liturgiczną.

Mszę Świętą odprawił Ksiądz Prorektor, a kazanie wygłosił nowo wyświęcony diakon Mateusz. Następnie uczestniczyliśmy w Nabożeństwie Czerwcowym, a po zakończonych modlitwach mieliśmy okazję porozmawiać z obecnymi parafianami, wykonać wspólną fotografię oraz rozdać zebranym nasze „gadżety”, którymi są czasopismo kleryckie „Ama” oraz seminaryjne cukierki „Krówki”.

Wyrazem wyjątkowej życzliwości, z jaką nas przyjęto, był spontaniczny śpiew „Życzymy, życzymy…”, wykonany po nabożeństwie.