Skauci Europy - rozesłanie na obozy 2017

Skuci Europy z Archidiecezji Łódzkiej swoje rozesłanie na obozy w tym roku mieli w parafii pw. św. Jana Pawła II w Zgierzu - Chełmach.

Mszę św. na ołtarzu polowym, zbudowanym dzień wcześniej przez harcerzy i harcerki, sprawował ks. Łukasz Tarnawski, proboszcz miejsca i archidiecezjalny duszpasterz Skautów Europy.

W homilii kapłan mówił o czasie wakacyjnych obozów, który jest zwieńczeniem całorocznej formacji i próbą naszego ducha, charakteru, służby i umiejętności oraz zaradności życiowej.

Podczas Mszy św. posługę sakramentu pokuty pełnił ks. Piotr Maj-Majewski, duszpasterz szczepu sokolnickiego. Na zakończenie Eucharystii, pobłogosławione zostały świece, które będą zapalane w szczególnych momentach podczas obozów.

Po Eucharystii, wilczki (najmłodsza gałąź Zawiszaków), harcerki i harcerze wraz z rodzinami uczestniczyli w uroczystym apelu.

Druhna Magdalena Biernacka podkreśliła, że tym wydarzeniem się nie żegnamy i nie kończymy roku harcerskiego, ale bezpośrednio przygotowujemy się do planowanych obozów.

Łódzcy Skauci przeżyją swoje obozy w Drzewocinach, w lasach w okolicach Inowłodza, na Słowacji  oraz w Lesie Głuchowskim.

Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" Federacja Skautingu Europejskiego, potocznie zwani Skautami Europy, to ruch wychowawczy działający w archidiecezji łódzkiej od 2014 roku i liczący obecnie ok. 150 członków, a na terenie całego kraju ok. 5000.

Możliwość bliższego poznania skautów będzie podczas Łódzkiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę w grupie VII oraz podczas III Łódzkiego Pikniku Historycznego, przy łódzkiej bazylice archikatedralnej dn. 9 września 2017 roku, kiedy to będziemy również świętować  rozpoczęcie roku harcerskiego.