Archidiecezja Łódzka
Olimpiada Piotrowa dla młodych Archidiecezji Łódzkiej – zapowiedź
15:46 | 16.06.2017 | Wyświetleń: 744

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej zaprasza gorąco wszystkich młodych z duszpasterzami na nietypowe rozpoczęcie wakacji w postaci Olimpiady Piotrowej, która odbędzie się w sobotę 24 czerwca 2017 r. w Ośrodku Sportowym przy Katolickim Gimnazjum i Liceum im. Jana Pawła II w Łodzi.

Dzięki dotacji ze środków budżetu województwa łódzkiego najlepsi zostaną nagrodzeni, a na wszystkich uczestników czekają posiłki.

Szczegółowy regulamin:

 1. Celem imprezy jest integracja młodych osób z terenu Archidiecezji Łódzkiej poprzez udział w profesjonalnie zorganizowanej, bezpiecznej, opartej na zasadach fair-play, rywalizacji sportowej.
 2. Organizatorem Olimpiady jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej we współpracy z Wydziałem Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej. Impreza jest dofinansowana ze środków budżetu województwa łódzkiego.
 3. Olimpiada odbędzie się w sobotę 24 czerwca 2017 r. w godz. 10-13.30  na kompleksie sportowym Katolickiego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Baczyńskiego 156 w Łodzi.
 4. Udział w Olimpiadzie może wziąć każdy, kto reprezentuje dowolną wspólnotę, parafię, ruch. W przypadku konkurencji drużynowych będzie możliwość połączenia się w zespół na miejscu w dniu imprezy. Sugerowany wiek uczestników to minimum wiek gimnazjalny.
 5. Podczas Olimpiady można startować w dowolnej liczbie dyscyplin sportowych w czasie ich trwania.
 6. Program obejmuje 12 dyscyplin: koszykówka (4 osoby), sztafeta biegowa (2 osoby), piłka nożna (5 osób), bule (2 osoby), siatkówka (4 osoby, w tym maksimum 2 chłopaków), dart (1 osoba), skok w dal (osobno kobiety i mężczyźni), tenis stołowy (2 osoby), przeciąganie liny kobiet (2 kobiety), przeciąganie liny mężczyzn (2 mężczyzn), rzut piłką lekarską (osobno kobiety i mężczyźni), badminton (2 osoby, w tym maksimum 1 chłopak).
 7. Udział w Olimpiadzie jest darmowy. Zgłoszeń najlepiej dokonywać wcześniej poprzez wysłanie imienia, nazwiska, parafii (bądź wspólnoty/ruchu) oraz swoich dyscyplin na adres sekretariat@lodzpiotrowa.com Dopuszczone są zgłoszenia na miejscu w biurze.
 8. Biuro będzie czynne od godz. 9 i będzie znajdować się w korytarzu hali sportowej.
 9. Program godzinowy dyscyplin będzie podany na stronie archidiecezja.lodz.pl oraz na Facebooku Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej i Łodzi Piotrowej.
 10. Zakończenie planowane jest na godzinę 13. Miejsca 1-3 we wszystkich dyscyplinach otrzymają medale, a najlepsze regiony w ramach Światowych Dni Młodzieży w Archidiecezji Łódzkiej – puchary. Dla wszystkich uczestników przewidziany jest ciepły posiłek i inne niespodzianki.
 11. Kontakt do organizatora: sekretariat@lodzpiotrowa.com
 12. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora.