17.07.2018
Archidiecezja Łódzka
Muzyczne dziękczynienie za dar Eucharystii – Wieczór Uwielbienia 2017
22:49 | 11.06.2017 | Wyświetleń: 1785

Ostatnim punktem obchodów Archidiecezjalnego Święta Eucharystii 2017 roku, był Wieczór Uwielbienia, który już po raz kolejny, został zorganizowany przez Wydział Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej.

Zebrani na placu katedralnym, dzieci, młodzież i dorośli, adoracją, śpiewem, milczeniem, podniesionymi dłońmi i tańcem, uwielbiali Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, który został ustawiony na scenie, nieopodal zespołu muzycznego, animującego modlitwę.

-„Pomocą we wspólnej modlitwie, służył zespół składający się z muzyków filharmonii łódzkiej, a także byłego perkusisty zespołu Blue Cafe – Łukasza Moszczyńskiego, trzech osób z ewangelizacyjnego zespołu Mocni w Duchu, członka zespołu Exodus’15 – Jacka Pietrzaka, artystów łódzkiego teatru muzycznego oraz grających na różnych instrumentach członków wspólnot parafialnych archidiecezji.” – mówi kierujący zespołem i grający na klawiszach – Łukasz Ciesielski.

 

 

W czasie wieczornej modlitwy, świadectwem spotkania z Piotrem naszych czasów, Ojcem Świętym Janem Pawłem II, który podczas III pielgrzymki do Polski odwiedził Łódź, podzielił się z zebranymi ksiądz biskup senior Adam Lepa. Był on odpowiedzialnym za przygotowanie łódzkiego przystanku w czasie papieskiej wizyty. Przywołał na pamięć moment pożegnania Papieża na stadionie „Włókniarza” –„Ja byłem świadkiem tego spotkania. Ojciec święty żegnał się z dyrektorem stadionu i wypytywał go, o sukcesy sportowe. Nie było ich wiele ale… W pewnym momencie Papież mówi: a u mnie mieszka Boniek, choć teraz lepszy jest od niego Maradona. A więc Papież był na bieżąco, bo On był mistrzem empatii. On patrzył na drugiego człowieka z jego punktu widzenia. Gdy widział sportowca, nie mógł nie mówić o sporcie. Mówił do niego, jego językiem! Był cudownym człowiekiem.” – pokreślił biskup senior.

Centralnym punktem Wieczoru Uwielbienia była adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Modlitwę prowadziła Łódzka Grupa Uwielbieniowa.

Na zakończenie, do wielbiących Chrystusa w Eucharystii, zwrócił się Administrator Archidiecezji Łódzkiej, który przypomniał słowa Ojca Świętego skierowane do dzieci na Lublinku, gdzie mówił o tym, że jak pokarm doczesny jest potrzebny człowiekowi do życia w świecie, tak Chleb Eucharystyczny, jest potrzebny nam do życia z Bogiem. Wskazał także na to, że Papież Jan Paweł II był i jest dla wielu autorytetem. –„Autorytetem, tzn. człowiekiem do którego się powraca, kiedy czegoś w życiu mi brakuje. Gdy potrzebuję w życiu jakiejś rady, wskazówki, pocieszenia. I myślę – mówił dalej bp Marek, że sięganie do tego, co Papież mówił np. w Łodzi, jest szansą, aby każdy z nas, w tej sytuacji życia w której jest, mógł coś od niego, a przez Niego, od Pana Boga usłyszeć! – podkreślił bp Marczak.

Wieczór zakończył koncert pieśni chrześcijańskich i podziękowanie za wspólną modlitwę i obecność wypowiedziane przez duszpasterza młodzieży Archidiecezji łódzkiej ks. dra Przemysława Górę.

Zobacz także:
Abp Mokrzycki: Od Eucharystii się wiara zaczyna. Nie ma Eucharystii, nie ma wiary! – łódzkie Święto Eucharystii