Archidiecezja Łódzka
Msza Św. na zakończenie roku szkolnego 2016/17
12:56 | 22.06.2017 | Wyświetleń: 1455
AZ_IMG_6961

„Rozpoczynacie dzisiaj czas wakacji, czas odpoczynku. Ten czas niech będzie dla Was czasem codziennej modlitwy”- mówił Ksiądz Biskup Marek Marczak podczas Mszy św. na zakończenie roku szkolnego 2016/17.

Biskup Marek Marczak, Administrator Archidiecezji Łódzkiej przewodniczył Mszy św. sprawowanej w parafii Miłosierdzia Bożego w Łodzi. Licznie zebrani uczniowie  z katolickiego gimnazjum i liceum im. Jana Pawła II przyszli do świątyni, aby podziękować Panu Bogu za miniony rok szkolny.

W słowie skierowanym do nauczycieli, rodziców i uczniów, Administrator Archidiecezji Łódzkiej, mówił o modlitwie. Zaznaczył, że podobnie jak nasz codzienny sposób funkcjonowania i kontakty i innymi ludźmi, tak samo naturalny powinien być dla nas kontakt z Panem Bogiem.

„Jaka powinna być nasza relacja z Panem Bogiem? Pokazuje i odzwierciedla modlitwa, bo to jest jeden ze sposobów codziennego kontaktu z Bogiem”- mówił dalej bp Marczak.

Na zakończenie bp Marczak podkreślił, aby ten rozpoczynający się czas wakacji i odpoczynku, nie był czasem odpoczynku od modlitwy. Niech to będzie czas codziennej modlitwy w formie dialogu, jak z drugim człowiekiem.

W ramach homilii uczniowie przedstawili dialog człowieka z Panem Bogiem, który miał przybliżyć jak powinna naprawdę wyglądać nasza modlitwa.