Kałów: Sztafeta Modlitw o Powołania

Wspominając w Liturgii Kościoła, św. Ireneusza, biskupa i męczennika – dnia 28 czerwca 2017 r., Sztafeta Modlitw o Powołania zawitała do miejscowości Kałów.

IMG_8113

W Parafii Świętego Mikołaja Biskupa i Świętego Stanisława Biskupa spotkaliśmy się wielką życzliwością i gościnnością Ks. Proboszcza Wojciecha Wołowca, który z oddaniem troszczy się o piękny, drewniany kościół, gdzie wierni gromadzą się na wspólnej modlitwie. Wiekowe dziedzictwo angażuje parafian do przekazywania tożsamości chrześcijańskiej i kształtowania młodego pokolenia.

IMG_8102

Słowo Boże skierował do nas Ks. Paweł Bogusz – prefekt WSD w Łodzi. W homilii zaakcentował wartość i potrzebę ufności człowieka wobec Boga. Obejmuje ona każdą formę życia - rodzinnego, kapłańskiego, w samotności i wypełnia wszystkie przestrzenie codzienności. Zwieńczeniem naszego spotkania było oddanie czci Bogu w Najświętszym Sakramencie modląc się litanią do Serca Pana Jezusa.