Archidiecezja Łódzka
Galeria ołtarzy Bożego Ciała 2017 w Archidiecezji Łódzkiej
10:04 | 17.06.2017 | Wyświetleń: 4441
20170615_114840

W tradycji Polskiej, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, którą potocznie nazywa się Bożym Ciałem, po głównej Mszy świętej sprawowanej w świątyni, odbywa się procesja z Najświętszym Sakramentem, który wynosi się z kościoła na ulice Polskich miast i wiosek.

Wierni przygotowują cztery ołtarzy, przy których zatrzymuje się procesja, a kapłan odczytuje fragment ewangelii opowiadający o Eucharystii: która jest Ofiarą, pokarmem duszy, zadatkiem życia wiecznego i Sakramentem jedności Kościoła.

Przez lata, zmieniał się wystrój ołtarzy, ale pomimo ich upływu, nawiązywały i wciąż  nadal nawiązują, do największego Skarbu Kościoła, którym jest Chrystus, obecny w Eucharystii. Obok tematu głównego, często hasło, albo jakiś element dekoracyjny, odnosił się także do aktualnej tematyki obecnej w Kościele.

W tym roku, dzięki uprzejmości odwiedzających naszą stronę diecezjalną, którzy wykonali fotografie ołtarzy i przesłali do naszego biura, udało się stworzyć niewielką galerię ołtarzy przygotowanych na Boże Ciało 2017 roku w Archidiecezji Łódzkiej.

Wszystkim za zaangażowanie i przesłane zdjęcia, serdecznie dziękujemy!

redakcja strony Archidiecezji Łódzkiej