Archidiecezja Łódzka
Wyjątkowa figura Matki Bożej Fatimskiej w łódzkiej katedrze
12:02 | 13.05.2017 | Wyświetleń: 969
pielgrzymka do łagiewnikIMG_0924

Podczas dzisiejszego nabożeństwa fatimskiego, które odbędzie się w bazylice archikatedralnej o godz. 20:00, obecna będzie figura Matki Bożej, która została przywieziona z Portugalii.

Jak informuje ks. prał. Ireneusz Kulesza, proboszcz katedry –„niewielka figurka Matki Bożej Fatimskiej, została zakupiona podczas jednej z pielgrzymek do Fatimy, a pobłogosławiona została przez Ojca Świętego Jana Pawła II w Watykanie 13 maja 2000 roku. Na co dzień, figurka znajduje się w kaplicy ośrodka Caritas w Drzewocinach, ale dzięki uprzejmości dyrektora łódzkiej Caritas, będzie podczas dzisiejszego nabożeństwa w łódzkiej katedrze.” – dodaje ks. Kulesza.

Nabożeństwa Fatimskie połączone z modlitwą różańcową i procesją Maryjną, celebrowane są wielu parafiach na całym świecie. Obywają się w każdy 13 dzień miesiąca od maja (gdy miało miejsce pierwsze objawienie) do października.

Jak zapewnia proboszcz katedry – „w roku 100. rocznicy objawień Matki Bożej, nabożeństwa fatimskie w naszej katedrze, będą odbywały się każdego 13 dnia miesiąca do października.”- dodaje.