Sztafeta w pabianickiej parafii pw. Chrystusa Króla

We wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych do parafii Chrystusa Króla w Pabianicach dotarła sztafeta modlitw o powołania kapłańskie. Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczył ks. prefekt Marcin Jarzenkowski.

W kazaniu zwracał uwagę na odpowiedzialność wszystkich wierzących za troskę o powołania oraz konieczność nieustannej modlitwy w tej intencji. Zwracając się do licznie zgromadzonej młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania zachęcał do odwagi w odpowiadaniu na Boże zaproszenie do służby kapłańskiej czy zakonnej. Na zakończenie mszy świętej kleryk Adrian podziękował za modlitwy w intencji seminarium, przełożonych i kleryków oraz zachęcił do wstąpienia do Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.

Po Eucharystii ks. Proboszcz Sławomir Ciebiada poprowadził nabożeństwo majowe w intencji powołań kapłańskich, po którym nastąpiły sympatyczne rozmowy ze zgromadzonymi parafianami, rozdanie upominków i wspólne zdjęcie.