Przystanek Parafia Górka Pabianicka

W poniedziałek, 22 maja 2017 roku, sztafeta modlitw o powołania dotarła do kościoła pw. św. Marcina Biskupa i św. Marii Magdaleny w Górce Pabianickiej. Podczas tego modlitewnego spotkania ks. Prorektor Jacek Kacprzak wraz z Proboszczem ks. kan. Stanisławem Brodą sprawowali Eucharystię w intencji powołań do Bożej służby.

W tej liturgii uczestniczyli przede wszystkim parafianie i trzej klerycy z WSD w Łodzi, którzy łączyli się w modlitwie z kapłanami, wypraszając u Dobrego Pasterza powołania kapłańskie oraz zakonne. Homilię wygłosił wyświęcony kilka dni temu dn Kamil Gregorczyk, który podkreślił, aby Jezusa przyjętego do swego serca w Hostii zanieść w radości domownikom, rodzinie i świadczyć o Nim wśród innych. Odbyło się również nabożeństwo majowe. Następnie to budujące spotkanie zostało upamiętnione wspólną fotografią.