Poszedłbym za Chrystusem ale… - diakon Piotr Niedzielski

Diakon Piotr Niedzielski zanim wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi, studiował socjologię na Uniwersytecie Łódzkim, gdzie zdobył tytuł magistra. Jednak głos Chrystusa, który mówił: pójdź za mną, niepokoił jego serce i po zakończeniu studiów, zaprowadził go do furty seminaryjnej. W swojej wypowiedzi, dzieli się doświadczeniem wewnętrznego spotkania z Chrystusem, który w cichości serca, w obecności Matki Bożej Częstochowskiej, delikatnie zapraszał go, do wkroczenia na drogę powołania. Diakon mówi także o reakcji rodziców, jaka była na wiadomość o tym, że chce zostać duchownym. Ksiądz diakon pochodzi z parafii pw. Najświętszego Sakramentu w Łodzi, a jego hasło prymicyjne brzmi: „Wypłyń na głębię!” (Łk.5.4).