Modlitwa o powołania do Sokolnikach Lesie

Sztafeta modlitw o powołania kapłańskie w naszej Archidiecezji, dn. 18 maja 2017 roku, dobiegła do parafii Matki Bożej Królowej Polski w Sokolnikach Lesie. Wspólna Eucharystia, po niej nabożeństwo majowe i modlitwy o powołania. Z wielką otwartością Ks. Proboszcz Piotr May-Majewski z parafianami przyjął wspólnotę łódzkiego seminarium, którą reprezentowali Ks. Prefekt Paweł Bogusz oraz trzech kleryków: Paweł Skowron z IV roku, Damian Grosicki z III roku oraz Konrad Świnoga z I roku.

IMG_8038

W homilii Ks. Paweł podzielił się refleksją m.in. nad tym, że czasami zapominamy o tej radości Ewangelii, której brakuje na spotkaniu z Bogiem, szczególnie w czasie Mszy świętej. Swoim świadectwem powołania podzielił się kl. Paweł. Na zakończenie oczywiście nie zabrakło wspólnego zdjęcia. Na koniec wspólny grill z parafianami i skautami Europy. Miłe słowo, świadectwo i po prostu „bycie z...” – to ważne aspekty duszpasterstwa.

IMG_8040