Misje Miłosierdzia w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Łodzi

W ostatnią sobotę maja, w parafii pw. św. Wojciecha - Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Łodzi, rozpoczęły się Misje Miłosierdzia, prowadzone przez Księży Jezuitów. Obraz Jezusa Miłosiernego przywieziono do Domu Księży Emerytów, skąd w uroczystej procesji przeniesiono go do świątyni.

Tam wizerunek Chrystusa, namalowany wg. wskazań Apostołki Bożego Miłosierdzia – św. Faustyny Kowalskiej, został powitany przez siostry zakonne, rodziny, młodzież i dzieci.

-„Pragniemy, miłosierny Jezu, aby święty czas misji i nawiedzenia, który rozpoczynamy w naszej wspólnocie parafialnej, był czasem rozpalania zapału modlitewnego i apostolskiego w każdym z nas.” – mówił podczas powitania ks. kan. Mariusz Szcześniak. „Naucz nas być miłosiernymi wobec wszystkich, z którymi się spotykamy. Niech nie braknie nam miłosiernego słowa, niech każdy z nas gorliwie spełnia czyny miłosiernej miłości, niech w naszej parafii nigdy nie ustaje modlitwa wypraszająca dla świata Twoje miłosierdzie.” – prosił kustosz sanktuarium.

Mszy świętej inaugurującej święty czas pokuty i nawrócenia przewodniczył, pochodzący z chojeńskiej parafii, ksiądz biskup senior Adam Lepa.

Misje potrwają do soboty 3 czerwca. Szczegółowy plan można znaleźć na stronie parafii p.w. św. Wojciecha w Łodzi.