Misje Miłosierdzia w Chojeńskiej parafii

Od listopada 2016 roku, w parafiach Archidiecezji Łódzkiej trwają w Misje Miłosierdzia, które prowadzą Księża Jezuici. Te wyjątkowe rekolekcje, mają na celu przygotować wspólnoty parafialne do obchodów 100–lecia powstania Diecezji Łódzkiej, które będą miały miejsce w 2020 roku.

Uroczystą procesją z obrazem Jezusa Miłosiernego z konwentu Ojców Bonifratrów do kościoła parafialnego, rozpoczęły się Misje Miłosierdzia w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Odkupiciela i św. Jana Bożego na łódzkich Chojnach.

- „Dzisiaj, pozwalasz nam Panie rozpocząć niezwykły czas uczenia się Ciebie przez ten święty Wizerunek: mówiłeś przecież: obiecuję, że dusza, która czcić będzie ten obraz nie zginie. Obiecuję także już tu na ziemi zwycięstwo nad nieprzyjaciółmi, a szczególnie w godzinę śmierci, Ja sam będę bronić jej, jako swojej chwały!”- mówił podczas powitania ks. parł. Władysław Łojan, proboszcz parafii. „Jesteśmy przy Twoim świętym znaku, niech święte promienie osłaniają nasze dusze przed zagniewaniem Twojego Ojca. Bądź uwielbiony Panie, miłosierdziem sam będący.”– dodał proboszcz.

Po przywitaniu, licznie zebrani w świątyni wierni uczestniczyli we Mszy św., której przewodniczył ksiądz biskup Marek Marczak, administrator Archidiecezji Łódzkiej.

W inauguracji Misji Świętych w parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Odkupiciela i św. Jana Bożego uczestniczyli księża z dekanatu Łódź Chojny - Dąbrowa, a także Ojcowie Bonifratrzy, którzy na terenie parafii mają swój konwent i szpital

Misje potrwają do soboty 13 maja, bliższe informacje można znaleźć na stronie parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Odkupiciela i św. Jana Bożego w Łodzi.