Archidiecezja Łódzka
Majówki w Duszpasterstwie Akademickim „5”
13:05 | 09.05.2017 | Wyświetleń: 897
waran-art-chata-i-kapliczka-obraz-40-x-60-wies-bcm

Studenci w miesiącu maju codziennie o godz. 19.45 gromadzą się w kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego „Piątka” (ul. ks. Skorupki 5) na nabożeństwach majowych.

W ten sposób chcą oddawać cześć Bogu przez wstawiennictwo Jego Matki śpiewając Litanię Loretańską oraz pieśni maryjne. Wielu studentów pochodzących zwłaszcza z wiosek i mniejszych miejscowości opowiadało podczas kolędy, że ich dziadkowie, rodzice gromadzą się przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach na tzw. majówkach – wspominają duszpasterze.

 

 

Nie chcemy, aby studenci będąc poza domem na czas studiów byli pozbawieni nabożeństw majowych. Stąd pomysł, aby oprócz samej Litanii śpiewać też pieśni maryjne.

Świadkowie życia św. Jana Pawła II wspominają, że papież codziennie w maju wychodził na taras swojego pałacu apostolskiego i śpiewał Litanię a później pieśni maryjne. Znał na pamięć często wszystkie zwrotki. Studenci z Łodzi organizując codziennie majówki w DA „Piątka” chcą w ten sposób pogłębiać swoją pobożność maryjną, aby przekazać skarb wiary następnym pokoleniom.