Katolicka Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich ma świętych patronów

W ubiegłym tygodniu, wspólnota szkół katolickich Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Łodzi, w szczególności uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej SPSK im. Błogosławionych Dzieci z Fatimy, przeżywała radosne chwile. Świętowano jubileusz 100-lecia objawień fatimskich i kanonizację Franciszka i Hiacynty Marto.

Z tej okazji dyrektorzy, nauczyciele i młodzież z katolickich szkół SPSK w Łodzi uczestniczyli we mszy świętej sprawowanej w kościele Świętego Maksymiliana Kolbe w Łodzi przez proboszcza tej parafii ojca Mariusza Słowika. Oprawa liturgiczna i piękny śpiew uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej i Niepublicznej Szkoły Muzycznej SPSK (przygotowanych przez siostrę Nadię Andreychuk-urszulankę SJK oraz panie Dorotę Sterę i Gabrielę Wiklak) uświetnił tę uroczystość. Ważnym momentem uroczystości było odczytanie przez dyrektorów szkół Ewę Woźniak, Marka Woźniaka, Agnieszkę Domagałę i Izabelę Wiechno aktu zawierzenia wspólnot szkolnych Matce Bożej Fatimskiej.

Obchody jubileuszowe w szkołach przy Nałkowskiej trwają już od początku maja. Dzieci uczestniczyły w uroczystościach odpustowych w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Fatimskiej w Łodzi.

Teatr szkolny „W drodze” przedstawił inscenizację dotyczącą objawień fatimskich. Zaplanowane są również konkursy i zabawy mające przybliżyć patronów z Portugalii. Młodzież gimnazjalna przygotowała wyjątkową wystawę przedstawiającą historię objawień fatimskich. Dopełnieniem obchodów będzie projekcja filmu „Dzieci z Fatimy”. Pamiątką tego wydarzenia jest książka „Wszystko o Fatimie, z okolicznościową dedykacją, którą otrzymali nauczyciele i uczniowie. Mamy nadzieję, że te działania pokażą, że każdy z nas może być święty tak jak mali Franciszek i Hiacynta Marto.