II Bieg Świętej Rodziny dla chorego Olka

Już po raz drugi, na łódzkim osiedlu Retkinia, odbył się Bieg Świętej Rodziny, organizowany przez parafię pw. św. Rodziny w Łodzi. Bieg odbył się w niedzielę 28 maja, a celem tegorocznych zmagań, była pomoc dla 3 letniego chorego Olka.

Uczestnicy niedzielnego biegu mogli wziąć udział w zmaganiach na dwóch dystansach: „Bieg Rodzinny” na dystansie około 600 metrów (bez rywalizacji), oraz „II Bieg Świętej Rodziny-biegniemy dla Olka” na dystansie około 5 km, którego trasa przebiegała ulicami Retkini.

-„W pierwszej rywalizacji, na krótszym odcinku, wzięło udział około 140 osób, wśród których byli rodzice z dziećmi.” – podkreśla ks. Marcin Wojtasik. „Natomiast dłuższy dystans, pokonało 160 osób.” – dodaje organizator.

Każdy, kto chciał wziąć udział w niedzielnych zmaganiach, przy zapisie wpłacał minimalną kwotę 15 zł lub dowolnie wyższą wg. własnego uznania. Dochód uzyskany z obu biegów, został przeznaczony w całości dla Olka Sitarza, podopiecznego Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci.

- „Jesteśmy bardzo wdzięczni za to, że pieniądze uzyskane z dzisiejszego biegu, zostaną przeznaczone na leczenie Olusia, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni.” – mówi Elżbieta Kudlińska. „Jest to choroba pierwszego stopnia, dlatego Oluś nie chodzi, a nawet nie siada.” – dodaje babcia chorego chłopca.

Jak można było zauważyć, sportowe zmagania cieszyły się zainteresowaniem uczestników w różnym wieku, a wszystkich obecnych zjednoczył jeden cel: pomoc potrzebującemu dziecku.

Organizatorzy już dziś zapraszają na kolejny bieg, który odbędzie się już za rok.