Archidiecezja Łódzka
Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego na łódzkim Widzewie
16:51 | 22.05.2017 | Wyświetleń: 581
18358660_789006461250447_4750091940463088114_o

Zbliża się wyjątkowy dzień dla każdego członka Ruchu Światło-Życie. Zesłanie Ducha Świętego dało początek wspólnocie Kościoła. To Ożywcze Tchnienie Pan pragnie wylewać również na nas jako na żywe członki Chrystusa oraz gałęzie oazowej winorośli.

,,Wy zaś, umiłowani, budując samych siebie, na fundamencie waszej najświętszej wiary, w Duchu Świętym się módlcie” (Jud 1, 20).

Umocnieni Słowem natchnionym pragniemy zaprosić Was do wspólnej modlitwy, czuwania, adoracji oraz uwielbiania Pana w Duchu Świętym. W naszym rejonie widzewskim odbędzie się bowiem czuwanie przed zesłaniem Ducha Świętego. Będzie to sobota, 3. czerwca, natomiast miejscem spotkania będzie parafia Matki Boskiej Jasnogórskiej (ul. Gogola 12). Całość rozpocznie się Eucharystią o 18:00, potem w planie adoracja, modlitwa o wylanie darów Ducha Świętego i dużo modlitwy śpiewem oraz radosnego wielbienia Boga.

Grupa organizująca czuwanie nie jest jeszcze zamknięta, więc jeżeli czujesz w sercu przynaglenie do włączenia się w przygotowanie tejże modlitwy, posiadasz talent muzyczny czy też dar modlitwy zgłoś się pod ten adres: lbjkozka [at] gmail.com

Dołóżmy wszelkich starań, by jako Żywy Kościół – Domowy Kościół zjawić się na tym czuwaniu jak najliczniej. Zabierzmy ze sobą dzieci, zaprośmy, rodzinę, znajomych, sąsiadów. Sprawmy, by kościół pełen był młodzieży. Posiadających konto na Facebooku zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu oraz rozesłania zaproszeń znajomym.

Na koniec pragniemy pozostawić Wam myśl przewodnią czuwania, zaczerpniętą z Dziejów Apostolskich:

,,Gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi.” (Dz 1,8)

Świadczmy zatem o Panu, który wylewa na nas Swego Ducha. Przybywajmy i trwajmy razem na modlitwie wzorem apostołów!