40. rocznica święceń kapłańskich

W dniu 19 maja z inicjatywy ks. prob. kan. Ryszarda Olejnika, proboszcza parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Łodzi odbył się zjazd koleżeński kapłanów wyświęconych w 1977 roku w naszej archidiecezji.

Obok głównego celebransa ks. bpa administratora Marka Marczaka oraz gospodarza, m.in. w liturgii uczestniczyli księża proboszczowie: Marian Bańbuła, Marek Pawlik, Piotr Szubski.

Jak zaznaczył w homilii ks. Janusz Sender rocznica święceń kapłańskich wyraża pamięć i wdzięczność za dar uczestnictwa w kapłaństwie Chrystusowym. Poprzez wspólną modlitwę, życzenia oraz kwiaty licznie przybyłe grupy parafialne, młodzież, asysta i sympatycy parafii wyrazili wdzięczność księdzu proboszczowi za wspaniałą, pokorną i ofiarną służbę na rzecz całej lokalnej wspólnoty wiernych oraz społeczności mieszkańców osiedla Łódź-Dąbrowa.