Archidiecezja Łódzka
Wraz z Maryją maszerowali dla Jezusa
16:58 | 09.04.2017 | Wyświetleń: 2946
zmniejszoneIMG_9668

Kilkuset młodych z Łodzi, Aleksandrowa Łódzkiego, Tomaszowa Mazowieckiego, Piotrkowa Trybunalskiego, Pabianic, Zgierza, Konstantynowa Łódzkiego oraz mniejszych miejscowości Archidiecezji, wzięło udział w „Marszu dla Jezusa”, który przeszedł przez centrum Łodzi.

Tegoroczny Marsz, który tradycyjnie odbywa się w Niedzielę Palmową w Łodzi, przeszedł pod hasłem: „Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny”(Łk. 1.49). To nawiązanie do słów Maryi z Magnificat, w którym uwielbia Boga, za dar swojego macierzyństwa.

Marsz rozpoczął się o godz. 13:30 przy kościele p.w. Zesłania Ducha św. przy Placu Wolności, odczytaniem fragmentu ewangelii o wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy. Następnie tłumy młodych przeszły ulicą Piotrkowską do katedry św. Stanisława Kostki, gdzie o godz. 15:00, odbyła się Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Marka Marczaka, administratora Archidiecezji Łódzkiej.

-„W tym roku przeżywamy 100. rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie, stąd w czasie naszego marszu – mówi ks. kan. Przemysław Góra, młodzież ubrana w kolorowe koszulki, połączona dłońmi, ułożyła wielki różaniec, w środku którego, niesiono figurę Matki Bożej Fatimskiej. Chcieliśmy w ten sposób przypomnieć młodym naszej Archidiecezji o tym, jak wielki skarb daje nam Maryja, poprzez swój różaniec.” – dodaje.

Organizatorem „Marszu dla Jezusa” jest wydział Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej, a do udziału w nim zostali zaproszeni w sposób szczególny młodzi, którzy w tym roku przyjmują sakrament bierzmowania. Biorący udział w „Marszu dla Jezusa” poprzez obecność i śpiew, manifestowali swoją wiarę i przynależność do Chrystusa i Kościoła.

-„Dzisiejszy Marsz jest dla mnie okazją, by powiedzieć innym młodym, ale nie tylko młodym, czym jest wiara. Chcę dać im świadectwo, że Jezus był, jest i będzie, że On jest dla mnie bardzo ważny!” – mówi Adrian Tchorzewski, uczestnik Marszu dla Jezusa.

Jak zapewniają organizatorzy -„na zakończenie, każdy z uczestników otrzymał różaniec, który można przykleić na swój telefon komórkowy, by nie tylko pamiętać o obecności Maryi w naszym życiu, ale przede wszystkim, by na nim się modlić.”

Łódzki „Marsz dla Jezusa”, organizowany co roku, wpisuje się w Diecezjalne Dni Młodzieży, które zapoczątkował święty Jan Paweł II, w Niedzielę Palmową 23 marca 1986 roku.