Wyświetleń: 1923

Od wtorku 18 kwietnia o godz. 19.00 rozpoczną się w parafii św. Anny w Łodzi nowe Edycje Kursu Alpha. Tym razem zapraszamy na szczególną serie Kursu dla młodzieży, który rozpoczną się od środy 19 kwietnia. Alpha dla młodzieży jest kierowana głównie do uczestników w wieku licealno-studenckim i w tej formie będzie odbywał się w Łodzi po raz pierwszy.Kursy Alpha narodziły się w Anglii, a jednym z ich ambasadorów jest Bear Gyrlls.

Czym jest Alpha?
Alpha to cykl interaktywnych spotkań, w trakcie których swobodnie zastanawiamy się nad sensem życia w perspektywie wiary chrześcijańskiej.

Dla kogo jest Alppha?
Alpha jest dla wszystkich, którzy nie boją się poszukiwania i odkrywania sensu życia, oraz są zainteresowani pogłębieniem wiary chrześcijańskiej. Wykłady w czasie kursu są tak skonstruowane, by zachęcić do dyskusji i odkrywania wiary w przyjemnej, otwartej i swobodnej atmosferze. Uczestnicy mogą zadać każde pytanie i włączyć się do dyskusji na tyle, na ile chcą.

Jak przebiega?
Alpha to dziesięć cotygodniowych spotkań, wraz z wyjazdowym spotkaniem weekendowym, które odbywa się w połowie kursu. Każde spotkanie obejmuje wspólny posiłek, wykład i dyskusję w czasie której możesz podzielić się swoimi przemyśleniami.
Jeśli w którymkolwiek momencie ktoś z uczestników uzna, że Kurs Alpha nie jest dla niego, zawsze może z niego zrezygnować. Na Alphie nie ma żadnych nacisków. Żadnych kontroli. Żadnch opłat.

Ile kosztuje?
Alpha jest całkowicie bezpłatna. Nikt nie pobiera żadnych opłat za uczestnictwo w Kursie. Uczestnicy mogą jednak złożyć dobrowolny datek na pokrycie kosztów posiłku.

Gdzie?
Parafia św. Anny w Łodzi, al. Śmigłego-Rydza 24/26 (kurs będzie odbywał się w kaplicy –wejście od ul. Wacława)

Kiedy?
Edycja ogólna rozpocznie się we wtorek 18 kwietnia o godz. 19.00