Świętowanie w Krzepczowie

W niedzielę 23 kwietnia 2017 r., w kościele pod wezwaniem św. Wojciecha w Krzepczowie, odbył się doroczny odpust parafialny połączony z otwarciem sezonu motocyklowego. Centralną Sumę Odpustową odprawił ks. bp Ireneusz Pękalski. Obecni byli zaproszeni księża - ks. ppru Jacek Syjud - kapelan wojewódzki policji i
ks Robert Nowak, którzy współkoncelebrowali Mszę świętą.

W uroczystości na zaproszenie ks Proboszcza Adama Stańdo, pełniącego również funkcję kapelana wojewódzkiego strażaków, wzięli udział Piotr Wojtysiak- starosta Powiatu Piotrkowskiego, Krzysztof Kuliński - wójt gminy Grabica, Dariusz Kalisiak - przewodniczący Rady Gminy Grabica, insp Dariusz Partyka- komendant Komendy Miejskiej Piotrków Tryb, minsp. Tomasz Jędrzęjczyk - zastępca komendanta Policji w Bełchatowie, st. bryg Paweł Kardas - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Tryb., Dariusz Krzewiński- Prezes Zarządu Powiatowego Ochotniczych Staży Pożarnych Powiatu Łódź Wschód, bryg Marek Duda - Komendant Powiatowy PSP w stanie spoczynku.

Podczas uroczystości ks. bp Ireneusz odniósł się do całej wspólnoty wskazując drogę chrześcijańskiego życia na przykładzie świadków wiary świętych i męczenników. Po odprawionej Mszy świętej, dokonał poświęcenia motocykli.