Sodalicja Mariańska w Łodzi

„Sodalis Marianus” = Przyjaciel Maryi. Chcesz nim być? Przyjdź do Sodalicji Mariańskiej, która w Łodzi od 2007 r. działa przy Kościele „Matki Bożej Wspomożenia Wiernych” przy ul. Wodnej 36.

W Sodalicji Mariańskiej uczestniczysz w formacji całego człowieka na wzór Maryi.Sodalis na wzór Maryi szuka Jezusa, kocha Go, przestaje z NIM.

Etapy formacji wg tajemnic Maryi:

• Aspirantura- Zwiastowanie
    Aspirantura to pierwszy okres formacji w Sodalicji. Aspirant poznaje jej historię, patrona, obowiązki i prawa Sodalisów. Składa przyrzeczenia.

Kandydatura - Nawiedzenie
    Kandydat uczestniczy w zebraniach sodalicyjnych i przygotowuje się do zawierzenia Matce Bożej. Po tym okresie, składa ślubowanie sodalicyjne i staje się Jej członkiem.

• Członkostwo –Narodzenie
    Kandydat uczestniczy w zebraniach sodalicyjnych i przygotowuje się do zawierzenia Matce Bożej. Po tym okresie, składa ślubowanie sodalicyjne i staje się jej członkiem.

Opiekunem SM jest Proboszcz Parfii, ks. Tadeusz Niewęgłowski
Prezesem Koła jest Janina Rygier tel.600 998 701
Spotkania odbywają się każdego 24-go dnia miesiąca w Kościele – po Mszy św. o godz.18.00.

Zapraszamy!