Otwarcie i poświęcenie Centrum Opieki Długoterminowej i Hospicyjnej „Łupkowa” w Łodzi

Uroczystym przecięciem wstęgi i poświęceniem, rozpoczęło swoją działalność nowo wybudowane Centrum Opieki Długoterminowej i Hospicyjnej „Łupkowa” w Łodzi.

„Otwieramy dziś Centrum Opieki Długoterminowej i Hospicyjnej „Łupkowa”, które Stowarzyszenie Łódzkie Hospicjum dla Dzieci, wybudowało przy ul. Łupkowej 1 w Łodzi. – mówi Jarosław Maćkiewicz, rzecznik prasowy fundacji. Jest to pierwszy w regionie łódzkim, stacjonarny ośrodek dedykowany pacjentom cierpiącym na nieuleczalne choroby, w przebiegu których,  pacjenci doświadczają niewydolności oddechowej. Mamy tutaj oddział dla pacjentów, którzy aby mogli żyć, potrzebują respiratorów.” – dodaje.

Po prezentacji historii budowy hospicjum, głos zabrali zaproszeni goście, a następnie dokonano przecięcia wstęgi i poświęcenia nowego gmachu.

Jak podkreślił w swoim słowie ks. bp Marek Marczak: „Kościół Łódzki, żywo zainteresowany jest tym, aby godność człowieka, bez względu na jego stan zdrowia, etap rozwoju, był szanowny i otaczany opieką. Dziękuję bardzo za zaproszenie na uroczystość związaną z otwarciem tego ośrodka i za możliwość bycia tutaj obecnym.”  Podziękował także wszystkim, którzy byli zaangażowani w budowę i wyposażenie tego ośrodka.

„Budowa naszego centrum, została w całości sfinansowane z 1% podatku, który został nam przekazany przez darczyńców, rozliczających swoje zeznania podatkowe.” – mówiła  podczas uroczystości Janina Adamczyk,  dyrektor Łódzkiego Hospicjum dla dzieci i dorosłych.

Jak dowiedzieliśmy się od pracujących w hospicjum, oddział gotowy jest przyjąć 26 pacjentów. Opiekę i potrzebną pomoc, znajdą tam zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Budowa i wyposażenie placówki kosztowało ponad 10 mln zł., ale by mogła ona w pełni funkcjonować, potrzebne jest jeszcze ok. 2 mln. zł.