O Światowych Dniach Młodzieży i Synodzie Biskupów podczas spotkania w Rzymie

Z udziałem kardynałów: Kevina Farrella, Prefekta Dykasterii ds. Laikatu, Rodziny i Życia, Stanisława Dziwisza, Metropolity Seniora Krakowskiego, José Luisa Lacunza Maestrojuán z Panamy, kilku biskupów oraz 300 delegatów z ponad 100 krajów, rozpoczęło się w Rzymie największe światowe spotkanie koordynatorów ds. Światowych Dni Młodzieży.

W słowie rozpoczynającym spotkanie, kardynał Farrell podkreślił znaczenie młodych dla Kościoła oraz zwrócił uwagę, aby w miarę naszego starzenia się nie zapominać, że Światowe Dni Młodzieży są zawsze dla młodych i to dla nich organizatorzy powinni podejmować wysiłek związany z przygotowaniami.

W programie spotkania, znajdują się między innymi: duchowe owoce ŚDM w Krakowie w oczach delegatów z najdalszych zakątków świata, opinie o Dniach w Diecezjach oraz Wydarzeniach Centralnych oraz szczegółowe omówienie kwestii logistycznych z perspektywy organizatora.

Wśród uczestników, przeważają wyrazy wdzięczności wobec Polaków, którzy dali wyraz swojej gościnności oraz dołożyli wszelkich starań, aby ułatwić pobyt pielgrzymom z prawie 200 krajów świata. Szczególne pochwały zostały skierowane dla organizatorów Dni w Diecezjach oraz rodzin goszczących.

Kolejne spotkania, panele dyskusyjne oraz konferencje dotyczyć będą przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Panamie w 2019 roku oraz Synodu Biskupów 2018: „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”.

Całość zakończy się w Niedzielę Palmową uroczystą Mszą Świętą pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka, podczas której młodzież z Polski przekaże Panamczykom krzyż Światowych Dni Młodzieży.

Delegatem z Polski jest ks. Emil Parafiniuk, Dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży oraz Łukasz Charuba z Archidiecezji Łódzkiej. Wśród uczestników liczną grupę stanowi również Komitet Organizacyjny ŚDM w Krakowie, który dzieli się doświadczeniami.

Obszerne informacje o spotkaniu znajdują się na stronie www.laityfamilylife.va, Twitterze @LaityFamilyLife, Instagramie @LaityFamilyLife, a całość oznaczana jest hasztagiem #Krakow2Panama