Archidiecezja Łódzka
Niedziela Miłosierdzia Bożego
10:24 | 13.04.2017 | Wyświetleń: 743
plakat_iskra_03_2017

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego ( 23 kwietnia 2017 r.) zespół Iskra Bożego Miłosierdzia  z Polski, z Włoch oraz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego z Białegostoku, zapraszają do uczestnictwa w Marszu do Kościoła z obrazem Jezusa Miłosiernego w ręku.

W ten sposób wypełniamy wolę Pana Jezusa zapisaną w „Dzienniczku” św. Faustyny: (…) pragnę, ażeby obraz ten był w pierwszą niedzielę po Wielkanocy uroczyście poświęcony i żeby odbierał cześć publiczną, aby każda dusza o tym wiedzieć mogła. ( Dz.341)

Zanim jednak pomaszerujemy z obrazem, odmówimy dziewięciodniową nowennę daną nam, podobnie jak obraz, z osobistego polecenia Pana Jezusa św. Faustynie. Nowenna rozpocznie się w Wielki Piątek 14 kwietnia i zakończy w sobotę 22 kwietnia. Będzie to Międzynarodowa Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Dołączamy zatem do międzynarodowej społeczności braci i sióstr, którzy na całym świecie, tak jak my, oddają Bogu chwałę w Jego Miłosierdziu.

Jeżeli się jeszcze wahasz pomyśl, że może być to dla Ciebie ostatnie wezwanie. Nikt z nas nie jest pewien swego jutra i mamy żyć tak, aby Pan mógł nas zabrać stąd w każdej chwili. Bądź czujny i gotowy na spotkanie z Panem i nie wahaj się głośno wołać o Jego miłosierdzie. On w tym świętym czasie przygotował dla Ciebie specjalne łaski – ocean łaski miłosierdzia, a Ty możesz się w nim zanurzyć.

Będą nam także towarzyszyć z nieba święci: św. Faustyna, Patronka Miasta Łodzi  i bł. Michał Sopoćko, Patron Białegostoku. Wszystkie informacje na temat Międzynarodowej Nowenny  i Marszu do Kościoła znajdziesz na stronie www.iskra.info.pl.

Z modlitewnym pozdrowieniem

Ks..Andrzej Kozakiewicz ,

Proboszcz Sanktuarium Miłosierdzia  Bożego w Białymstoku

Zespół „Iskra Bożego Miłosierdzia” z Polski i Włoch

z opiekunem duchowym o. Remigiuszem Recławem SJ.