Modlitwa o powołania na łódzkich Bałutach

W święto św. Marka, 25 kwietnia Sztafeta Modlitw o Powołania dobiegła do parafii św. Antoniego Padewskiego w Łodzi, na Bałutach. Parafianie trwali na adoracji i modlitwie o powołania już od Godziny Miłosierdzia.

Adoracja zakończyła się wspólną modlitwą do Chrystusa Kapłana i Żertwy, a po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem sprawowana była Eucharystia, której przewodniczył ks. Krzysztof Helik.

Słowo powitania wygłosił ksiądz proboszcz Jarosław Kaliński i nadmienił, że tutejsza wspólnota jest bogata w powołania, bo aktualnie pochodzi z niej aż dwóch alumnów roku I. Ksiądz prefekt podzielił się swoją refleksją nad Ewangelią, która w centrum tego dnia postawiła wymóg pokory i wiary.

Własnym doświadczeniem bycia na drodze powołania podzielił się także kleryk Łukasz, o tym czym jest dla niego droga. Mówił o tym jak ważne jest, aby wspierać młodych ludzi na drodze powołania. Podkreślił, że z autopsji wie, jak istotnym jest spotkanie z realnym przykładem życia wiarą konkretnych, bliskich ludzi.

Na koniec ksiądz prefekt poprosił, aby nie zapominać także o modlitwie za duszpasterzy posługujących w parafii św. Antoniego.

Po zakończonej Eucharystii była możliwość oddania wymiany myśli i zrobienia wspólnej fotografii.