Archidiecezja Łódzka
Bp Marczak: jesteście tymi, którzy pomagają ludziom przejść z ciemności do światłości!
15:27 | 20.04.2017 | Wyświetleń: 1453
zmniejszonyIMG_1036

Okres Paschalny sprzyja spotkaniom świątecznym różnych grup zawodowych i służb społecznych, działających na terenie miasta Łodzi i całej Archidiecezji. W Centrum Dydaktyczno-Konferencyjne im. Alcide De Gasperi w Łodzi, w czwartek 20 kwietnia, odbyło się spotkanie służb mundurowych Województwa Łódzkiego.

Na spotkanie z przedstawicielami służb okręgu łódzkiego przybyli: ksiądz biskup Marek Marczak, administrator Archidiecezji Łódzkiej wraz z kapelanami służb mundurowych Kościoła Rzymskokatolickiego, duchowni innych wyznań chrześcijańskich, przedstawiciel Wojewody Łódzkiego, Marszałek Województwa Łódzkiego – Witold Stępień oraz Prezydent Miasta Łodzi – Hanna Zdanowska.

„Drodzy przedstawiciele Służb Mundurowych!” – zwrócił się do zebranych bp Marczak. To wy na co dzień spotykacie się najczęściej z ludzką biedą, nieszczęściem, a w wymiarze duchowym – z ciemnością i pomagacie im w przechodzeniu do światłości. Myślę, że potrzeba dużo siły, ale przede wszystkim osobistej, głębokiej wiary w to, że w naszym życiu ostatnie słowo ma Pan Bóg, a nie szatan. Że w naszym życiu ostatecznie zwycięża zawsze dobro, a nie zło! Życzę wam tej głębokiej wiary w zwycięstwo dobra nad złem, w zwycięstwo Chrystusa!” – mówił administrator Archidiecezji Łódzkiej.

Życzenia złożyli także przedstawiciele Wojewody Łódzkiego, Marszałka Województwa Łódzkiego oraz Prezydent Miasta Łodzi.

Ksiądz biskup pobłogosławił i poświęcił pokarmy wielkanocne, a następnie był czas na życzenia indywidualne.