Archidiecezja Łódzka
XII Festyn Miłosierdzia „Szlakiem Faustyny”
16:38 | 19.04.2017 | Wyświetleń: 1185
Plakat festyn 2017gotowy

Od 2006 roku organizowany jest Festyn Miłosierdzia „Szlakiem Faustyny”. Festyn odbywa się zawsze w sobotę przed ustanowionym przez św. Jana Pawła II, Świętem Miłosierdzia Bożego. W tym roku odbędzie się on w sobotę 22 kwietnia.

Rozpocznie się o godzinie 12.00 w parku Słowackiego w Łodzi, występem Artystów Cyrkowych – KLAUNIK – Artystyczne Centrum Rozrywki Rodzinnej, oraz zespołu muzycznego Mały Chór Wielkich Serc. Obecni będą przedstawiciele wspólnoty Grupy Ewangelizacyjnej – prowadzącej Misje Miłosierdzia w Archidiecezji Łódzkiej.

W Roku XXX rocznicy wizyty papieża Jana Pawła II,  będziemy się modlić, by Patronka Miasta i Święty Jan Paweł II byli dla Łodzian Orędownikami u Miłosiernego Boga.

Po występach muzycznych, rozpocznie się druga część Festynu. Ok. godz. 15.00 wszyscy uczestnicy wyruszą w procesji ulicami miasta Łodzi „Drogą Faustyny” do Archikatedry Łódzkiej, by zawierzyć modlitwą Pasterza, mieszkańców i miasto Miłosierdziu Bożemu. Na zakończenie zostaną rozdane uczestnikom Festynu chleby miłosierdzia, przygotowane przez łódzkich piekarzy.

Festyn skierowany jest zarówno do mieszkańców miasta Łodzi i okolic. Z roku na rok uczestników Festynu przybywa coraz więcej, co przyczynia się także do promocji naszego miasta. Patronat nad powyższym przedsięwzięciem objął Biskup Marek Marczak Administrator Archidiecezji Łódzkiej, a także Pani Hanna Zdanowska Prezydent Miasta Łodzi.