Archidiecezja Łódzka
„Wieczór Światła” – modlitwy o pokój w duchu Taize
14:49 | 01.03.2017 | Wyświetleń: 924
kociwAnny2012

W najbliższą niedzielę (5 marca) o godz. 19.00, w parafii p.w. św. Anny w Łodzi, odbędzie się Wieczór Światła, będący modlitwą o pokój na świecie w duchu wspólnoty z Taize. W sposób szczególny chcemy w naszej modlitwie ogarnąć ofiary wojen w Syrii, na Ukrainie i krajach Afryki. Chcemy również modlić się o pokój w naszej ojczyźnie, rodzinach i naszych sercach.

Brat Roger –założyciel wspólnoty z Taize – napisał, że „Boży pokój jest wsparciem dla nas, abyśmy mogli z całą pokorą przyczyniać się do utrzymania pokoju tam, gdzie jest on zagrożony”. Niech ta modlitwa na początku Wielkiego Postu, będzie dla nas wszystkich źródłem odwagi, byśmy solidaryzując się z ofiarami wojen przyczyniali się do przyjmowania Bożego pokoju wokół nas.

Spotkanie modlitewne, będzie poprzedzone warsztatami muzycznymi kanonów z Taize, które rozpoczną się o godz. 15.00 –udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny.

/Spotkanie modlitewne i warsztaty muzyczne, odbywać się będą w kapicy przy kościele św. Anny w Łodzi –wejście od ul. Wacława./