Archidiecezja Łódzka
„Będziecie ustami Pana Boga” – 50 nowych lektorów w Archidiecezji Łódzkiej.
20:12 | 18.03.2017 | Wyświetleń: 4976
zmniejszoneIMG_8869

„Gdy będziecie czytać słowo Boże będziecie ustami Pana Boga. On będzie się wami posługiwał, żeby przemawiać do zgromadzonych”- mówił Ksiądz Biskup Marek Marczak administrator Archidiecezji Łódzkiej, który pobłogosławił 50 nowych lektorów na ich posługę. Uroczystość odbyła się w łódzkiej Archikatedrze. 

We wstępie ks. Paweł Bogusz witając wszystkich zebranych w świątyni podkreślił, że po blisko 4 miesiącach formacji, pragniemy Pana Boga prosić, aby przez posługę Księdza Biskupa Marka Marczaka pobłogosławił kandydatów do pełnienia posługi liturgicznej.

Ksiądz Biskup zwracając się do kandydatów i zgromadzonych w katedrze ich bliskich powiedział, że częstym powodem naszego powrotu do Domu Ojca, naszego nawrócenia jest usłyszenie głosu Boga. Często w różnych okolicznościach naszego życia zaczynamy ten głos Boga słyszeć. Zaczyna od do nas docierać- mówił Ksiądz Biskup. Ten głos dociera do nas w różnych postaciach, ale tą najczystszą postacią jest Słowo Boże, które słyszymy w Kościele, które czytamy w Piśmie Świętym. Pan Bóg mówi do nas w swoim słowie, w Piśmie Świętym.

Warto o tym pamiętać w waszej posłudze lektora, że kiedy we wspólnocie Kościoła czytanie jest Pismo Święte to sam Bóg do nas przemawia. Sam Bóg będzie używał was do tego, by mówić do swojego ludu- podkreślał Ksiądz Biskup Marczak.  Gdy będziecie czytać słowo Boże będziecie ustami Pana Boga. On będzie się wami posługiwał, żeby przemawiać do zgromadzonych.

Często jest tak, że te słowa nie docierają do wiernych, że nie są słuchane. Może nawet i wam zdarzyło się być na Mszy Świętej słuchać Słowa Bożego, ale tak na prawdę Go nie słyszeć. Może nie zapamiętaliście Jego słów, które do was powiedział. Jesteśmy często tak zabiegani i rozproszeni, że nie słyszymy tego głosu.

Ale często jest też tak- mówił Ksiądz Biskup, że jedno Jego słowo dotknie nas tak bardzo, dotknie naszego serca, przeniknie nas, że zapamiętujemy je na długo i pragniemy zmienić coś w naszym życiu, albo nawet całe nasze życie. To jest głos Pana Boga, który będzie brzmiał przez was- zwrócił się do zgromadzonych lektorów Ksiądz Biskup- to wasze powołanie. To powołanie chrześcijanina, aby przez niego przemawiał Bóg i za Jego przyczyną przemieniał ludzkie serca.

Dlatego tak ważne jest wasze przygotowanie do tej posługi, przygotowanie liturgiczne i teologiczne. Ale równie ważne jest to abyście sami byli nastawieni na słuchanie tego Słowa. Bo jeśli wy będziecie je w taki zaangażowany sposób przekazywać to ono będzie słuchane i będzie przez was docierało do ludzkich serc. Dlatego wy tez musicie to Słowo głęboko słyszeć.