Archidiecezja Łódzka
4. rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka
14:21 | 13.03.2017 | Wyświetleń: 679
zmniejsozneIMG_8115

Starożytnym hymnem Te Deum, odśpiewanym w bazylice archikatedralnej p.w. św. Stanisława Kostki, Kościół łódzki podziękował Bogu, za 4 lata posługi Ojca Świętego Franciszka, następcy św. Piotra Apostoła.

Liturgii Mszy św. sprawowanej w samo południe, przewodniczył i słowo Boże wygłosił, ksiądz biskup Ireneusz Pękalski, biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej.

-„Piotr naszych czasów, papież Franciszek, dzisiaj nam głosi słowo Jezusa. Nieraz słowo bardzo wymagające, ale wypowiada też takie słowa, które budzą nadzieję, podnoszą nas na duchu. – mówił w swej homilii bp Ireneusz. Następnie przypomniał słowa Ojca św. z orędzia skierowanego do Polaków, w czasie swojej pielgrzymki w 2016 roku, do naszej Ojczyzny.

Przywołując słowo Boże z dzisiejszej liturgii, ksiądz biskup powiedział – „Słowa Twoje Panie, które kierujesz dziś, do nas Polaków, przez papieża Franciszka, rzeczywiście są duchem i życiem. One są dla nas zobowiązującym słowem do działania, do troski o nasze zbawienie!” – zakończył.

Przed błogosławieństwem, ksiądz biskup zachęcił zebranych w świątyni, aby nie tylko dziś, z racji przypadającej 4. rocznicy wyboru papieża Franciszka modlić się w Jego intencji, ale każdego dnia, Jego osobę, polecać w swoich modlitwach dobremu i miłosiernemu Bogu.