Archidiecezja Łódzka
XXI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej – poczuj radość Ewangelii
19:25 | 27.02.2017 | Wyświetleń: 784
Grafika 3

Katecheci szkół ponadgimnazjalnych mogą zgłaszać swoje placówki do udziału w XXI Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej. Wystarczy jeden uczeń z danej szkoły aby mogła ona zostać zgłoszona do udziału w konkursie. Przed nauczycielami stoi zadanie aby zachęcić młodzież do udziału w biblijnych zmaganiach, również uczniowie, którzy dowiedzą się o konkursie mogą powiedzieć swojemu katechecie aby ten zapisał szkołę.

Rejestracja odbywa się poprzez stronę konkursową www.okwb.pl i potrwa do 28 lutego 2016 r. Tegoroczny zakres konkursu obejmuje: Księgę Daniela oraz Apokalipsę św. Jana .

Konkurs już od ponad dwudziestu lat organizowany jest przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” i jest formą zachęty dla młodych do sięgnięcia po Pismo Święte. Od wielu lat każdego roku w konkursie bierze udział prawie trzydzieści tysięcy uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Pierwsze eliminacje odbędą się we wszystkich zgłoszonych szkołach 14 marca 2017 r. Zostaną one przeprowadzone na podstawie materiałów przygotowanych przez organizatora. Autorami pytań na każdym etapie Konkursu są bibliści z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Troje najlepszych z każdej szkoły awansuje do etapu diecezjalnego, który będzie miał na celu wyłonienie reprezentantów lokalnych Kościołów do udziału w dwudniowym finale ogólnopolskim. Etap diecezjalny w Archidiecezji Łódzkiej będzie miał miejsce w Auli Salezjańskiego Liceum i Gimnazjum im. Księdza Bosko w Łodzi przy ul. Wodnej 34.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, a wśród nich gadżety elektroniczne, zagraniczne pielgrzymki oraz indeksy na uczelnie wyższe. Jednak nagrody rzeczowe okazują się być najmniej istotną korzyścią. Najcenniejsze dla uczestników konkursu jest spotkanie ze Słowem Bożym – dlatego tutaj każdy jest zwycięzcą.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami tegorocznej edycji i zgłoszenia szkoły.

www.lodzki.civitaschristiana.pl
www.okwb.pl