Sztafeta Powołaniowa w Archidiecezji Łódzkiej
09:19 | 13.02.2017 | Wyświetleń: 464
sztafeta-1 (1)

Od 21 listopada 2016 roku na terenie Archidiecezji Łódzkiej trwa wspólne wołanie o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Jest to odpowiedź na prośbę Chrystusa z kart ewangelii, który modląc się mówił: „Żniwo wprawdzie wielkie ale robotników mało. Proście Pana żniwa, aby wyprawił robotników na swoje żniwo!” (Mt.9.38).

„W związku z tym powstała idea Sztafety Modlitwy o Powołania w Archidiecezji Łódzkiej. – czytamy w słowie Metropolity Łódzkiego, wprowadzającym do tego powołaniowego dzieła. Codziennie – od poniedziałku do piątku – sztafeta gromadzić będzie inną parafię na nabożeństwie powołaniowym. Modlitwa przed Najświętszym Sakramentem rozpocznie się o godz. 15:00 i zakończy Mszą św. wieczorną we wspomnianej intencji. Niech do tej modlitewnej troski Kościoła włączą się w szczególny sposób rodziny, ruchy, grupy formacyjne oraz ludzie chorzy i cierpiący.” – apeluje Pasterz Kościoła łódzkiego.

-„Każda parafia otrzymała materiały, które pomagają w przygotowaniu i animowaniu tej modlitewnej akcji powołaniowej. – mówi ks. dr Jarosław Pater, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Zewnętrznym znakiem trwającej w danej parafii sztafety modlitewnej, jest obecność niewielkiej figury Chrystusa Dobrego Pasterza – kopi figury znajdującej się w kaplicy seminaryjnej.” – dodaje rektor.

Poniżej zamieszczamy pliki z materiałami pomocniczymi w przygotowaniu sztafety w parafii:


Sztafeta odbywać się będzie według następującego porządku, który publikujemy poniżej.

Data Dekanat Parafia
13 lutego 2017 r. Łódź Wniebowzięcia NMP
14 lutego 2017 r. Łódź Zesłania Ducha Świętego
15 lutego 2017 r. Chojny–Dąbrowa Łódź NMP Matki Odkupiciela
16 lutego 2017 r. Łódź Przemienienia Pańskiego
17 lutego 2017 r. Łódź Św. Łukasza Ewangelisty
20 lutego 2017 r. Łódź Świętego Wojciecha
21 lutego 2017 r. Łódź Zmartwychwstania Pańskiego
22 lutego 2017 r. Łódź Olechów Andrespol
23 lutego 2017 r. Bedoń
24 lutego 2017 r. Kurowice
27 lutego 2017 r. Andrzejów Niepokalanego Poczęcia NMP
28 lutego 2017 r. Łódź Świętego Jana Ewangelisty
2 marca 2017 r. Łódź Świętego Papieża Jana XXIII
3 marca 2017 r. Wiskitno Św. Rafała Kalinowskiego
6 marca 2017 r. Wola Rakowa
7 marca 2017 r. Radogoszcz Łódź Matki Bożej Pocieszenia
8 marca 2017 r. Łódź NMP Królowej Polski
9 marca 2017 r. Łódź NMP Łaskawej
10 marca 2017 r. Łódź Najświętszego Sakramentu
13 marca 2017 r. Łódź Najświętszego Serca Jezusowego
14 marca 2017 r. Retkinia–Ruda Łódź Chrystusa Króla
15 marca 2017 r. Łódź Najświętszej Eucharystii
16 marca 2017 r. Łódź Najświętszego Imienia Maryi
17 marca 2017 r. Łódź Najświętszego Serca Jezusowego
20 marca 2017 r. Łódź Świętego Franciszka z Asyżu
21 marca 2017 r. Łódź Świętego Józefa Oblubieńca NMP
22 marca 2017 r. Łódź Świętej Rodziny
23 marca 2017 r. Łódź Wniebowstąpienia Pańskiego

 

24 marca 2017 r. Łaskowice Zesłania Ducha Świętego
27 marca 2017 r. Łódź Stoki Matki Boskiej Różańcowej
28 marca 2017 r. Łódź Opatrzności Bożej
29 marca 2017 r. Nowosolna Świętego Andrzeja Boboli
30 marca 2017 r. Mileszki Świętej Doroty i Świętego Jana Chrzciciela
31 marca 2017 r. Łódź Świętego Judy Tadeusza Apostoła
3 kwietnia 2017 r. Łódź Śródmieście Świętego Stanisława Kostki
4 kwietnia 2017 r. Łódź Matki Boskiej Fatimskiej
5 kwietnia 2017 r. Łódź Matki Boskiej Zwycięskiej
6 kwietnia 2017 r. Łódź Podwyższenia Świętego Krzyża
7 kwietnia 2017 r. Łódź Świętego Mateusza Ewangelisty
18 kwietnia 2017 r. Łódź Świętej Faustyny Kowalskiej
19 kwietnia 2017 r. Łódź Świętej Urszuli Ledóchowskiej
20 kwietnia 2017 r. Łódź Teofilów–Żubardź Chrystusa Odkupiciela
21 kwietnia 2017 r. Łódź Miłosierdzia Bożego
24 kwietnia 2017 r. Łódź Najświętszego Zbawiciela
25 kwietnia 2017 r. Łódź Świętego Antoniego z Padwy
26 kwietnia 2017 r. Łódź Świętego Jana Chrzciciela
27 kwietnia 2017 r. ŁódźWidzew Matki Boskiej Jasnogórskiej
28 kwietnia 2017 r. Łódź Świętego Alberta Chmielowskiego
4 maja 2017 r. Łódź Świętego Kazimierza
5 maja 2017 r. Łódź Świętej Anny
8 maja 2017 r. Łódź Świętych Apostołów Piotra i Pawła
9 maja 2017 r. Łódź Trójcy Przenajświętszej
10 maja 2017 r. ozorkowski Gieczno
11 maja 2017 r. Leźnica Wielka
12 maja 2017 r. Modlna
15 maja 2017 r. NMP Królowej Polski Ozorków
16 maja 2017 r. Świętego Józefa Ozorków
17 maja 2017 r. Parzęczew
18 maja 2017 r. Sokolniki
19 maja 2017 r. Solca Wielka
22 maja 2017 r. pabianicki Górka Pabianicka
23 maja 2017 r. Ksawerów
24 maja 2017 r. Pabianice Pabianice
25 maja 2017 r. Pabianice Chrystusa Króla Wszechświata
26 maja 2017 r. Pabianice Miłosierdzia Bożego
29 maja 2017 r. Pabianice Świętego Floriana Męczennika
30 maja 2017 r. Pabianice Świętego Maksymiliana Kolbego
31 maja 2017 r. Pabianice Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
1 czerwca 2017 r. Pabianice Trójcy Przenajświętszej
2 czerwca 2017 r. Wola Zaradzyńska
5 czerwca 2017 r. piotrkowski Bujny

 

6 czerwca 2017 r. Gomulin
7 czerwca 2017 r. Milejów
8 czerwca 2017 r. Piotrków Trybunalski Miłosierdzia Bożego
9 czerwca 2017 r. Piotrków Trybunalski Najświętszego Serca Jezusowego
12 czerwca 2017 r. Piotrków Trybunalski NMP Królowej Pokoju
13 czerwca 2017 r. Piotrków Trybunalski Nawiedzenia NMP
14 czerwca 2017 r. Piotrków Trybunalski Świętego Alberta Chmielowskiego
16 czerwca 2017 r. Piotrków Trybunalski Świętego Jacka
19 czerwca 2017 r. Piotrków Trybunalski Świętego Jakuba Apostoła
20 czerwca 2017 r. Piotrków Trybunalski Świętego Jana Pawła II
21 czerwca 2017 r. Sulejów
22 czerwca 2017 r. Szydłów
23 czerwca 2017 r. Witów
26 czerwca 2017 r. poddębicki Bałdrzychów
27 czerwca 2017 r. Budzynek – Domaniew
28 czerwca 2017 r. Kałów
29 czerwca 2017 r. Poddębice
30 czerwca 2017 r. Tur
4 września 2017 r. Wartkowice
5 września 2017 r. strykowski Bratoszewice
6 września 2017 r. Dobra
7 września 2017 r. Kalonka
8 września 2017 r. Koźle
11 września 2017 r. Niesułków
12 września 2017 r. Stryków
13 września 2017 r. Szczawin
14 września 2017 r. szczercowski Chabielice
15 września 2017 r. Kaszewice
18 września 2017 r. Kluki
19 września 2017 r. Restarzew Poduchowny
20 września 2017 r. Rusiec
21 września 2017 r. Stróża
22 września 2017 r. Szczerców
25 września 2017 r. tomaszowski Chorzęcin
26 września 2017 r. Tomaszów Mazowiecki NMP Królowej Polski
27 września 2017 r. Tomaszów Mazowiecki Najświętszego Serca Jezusowego
28 września 2017 r. Tomaszów Mazowiecki Świętego Antoniego Padewskiego
29 września 2017 r. Tomaszów Mazowiecki Świętej Jadwigi Królowej
2 października 2017 r. Ujazd
3 października 2017 r. tuszyński Czarnocin
4 października 2017 r. Dąbrowa–Pawlikowice
5 października 2017 r. Dłutów
6 października 2017 r. Rzgów

 

9 października 2017 r. Srock
10 października 2017 r. Tuszyn
11 października 2017 r. Tuszyn Las
12 października 2017 r. Wadlew
13 października 2017 r. Wola Kamocka
16 października 2017 r. Żeronie
17 października 2017 r. widawski Brzyków
18 października 2017 r. Grabno
19 października 2017 r. Marzenin
20 października 2017 r. Sędziejowice
23 października 2017 r. Strońsko
24 października 2017 r. Widawa
25 października 2017 r. Wola Wiązowa
26 października 2017 r. wolborski Baby-Kiełczówka
27 października 2017 r. Będków
30 października 2017 r. Golesze-Swolszewice
6 listopada 2017 r. Karlin
7 listopada 2017 r. Moszczenica
8 listopada 2017 r. Wolbórz
9 listopada 2017 r. Włodzimierzów
10 listopada 2017 r. zelowski Buczek
13 listopada 2017 r. Drużbice-Kolonia
14 listopada 2017 r. Łobudzice
15 listopada 2017 r. Kociszew
16 listopada 2017 r. Parzno
17 listopada 2017 r. Pożdżenice
20 listopada 2017 r. Wygiełzów
21 listopada 2017 r. Zelów
22 listopada 2017 r. zgierski Biała
23 listopada 2017 r. Dąbrówka Wielka
24 listopada 2017 r. Zgierz Chrystusa Króla
27 listopada 2017 r. Zgierz Matki Boskiej Dobrej Rady
28 listopada 2017 r. Zgierz NMP Różańcowej
29 listopada 2017 r. Zgierz Świętego Jana Chrzciciela
30 listopada 2017 r. Zgierz Św. Katarzyny Aleksandryjskiej
1 grudnia 2017 r. WSD ŁÓDŹ