Łódzcy kapłani na XIII Mistrzostwach Polski Księży w Piłkę Nożną

W dniach 17-18 lutego br. w Rzeszowie, odbyły się XIII Mistrzostwa Polski Księży w Piłkę Nożną.

W mistrzostwach wzięło udział 17 drużyn, składających się z kapłanów   archidiecezji: gdańskiej, przemyskiej, lubelskiej, częstochowskiej i łódzkiej oraz diecezji: zamojsko-lubaczowskiej, kieleckiej, legnickiej, opolskiej, siedleckiej, tarnowskiej, łomżyńskiej, koszalińsko-kołobrzeskiej, świdnickiej, sandomierskiej, toruńskiej i rzeszowskiej.

Archidiecezję łódzką reprezentowała drużyna składającą się z 6 kapłanów: ks. Zenon Miksa (wikariusz par. NSJ, Łódź – Julianów) – kapitan drużyny, ks. Maciej Rojkowicz (wikariusz par. św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, Pabianice), ks. Paweł Bogusz (prefekt WSD, Łódź), ks. Andrzej Wroński (wikariusz par. Opatrzności Bożej, Łódź), ks. Bartłomiej Franczak (duszpasterz akademicki DA5, Łódź), ks. Kamil Kacprzykowski (wikariusz par. Podwyższenia św. Krzyża, Widawa).

Drużyny podzielono na 4 grupy, które rozgrywały swoje mecze, walcząc  o wyjście z grupy.

- „Mało brakowało, a byśmy wyszli z grupy – mówi ks. Andrzej Wroński, Pomimo tego, że trochę zabrakło, to walka była zacięta i fascynująca.” – podkreśla.

Mistrzostwa księży odbywają się od 2005 roku. Dotychczasowe odbywały się  w Biłgoraju (2005), Kielcach (2006), Będzinie (2007), Głuchołazach (2008), Zamościu (2009), Lublinie (2010), Sandomierzu (2011), Łodzi (2012), Pelplinie (2013), Opocznie (2014), Częstochowie (2015) oraz w Toruniu (2016).

-„To było piękne kapłańskie spotkanie i super rywalizacja. Gorąco zachęcam księży, którzy grają w piłkę nożną, by dołączyli do nas!” – apeluje wikariusz  par. Opatrzności Bożej w Łodzi.

Tegoroczne rozgrywki wygrała kapłańska drużyna z Kielc. Wygranym, gratulujemy!