Wyświetleń: 1946
Kościelne pączki dla żaka z Uniwersytetu Łódzkiego

Około południa w campusie Uniwersytetu Łódzkiego, grupa młodych z wydziału duszpasterstwa młodzieży Archidiecezji Łódzkiej wraz ze swoim duszpasterzem ks. Przemysławem Górą, rozdawała pączki, śpieszącym na wykłady studentom UŁ.

-„Szukamy różnych form spotkania z młodzieżą. – podkreśla ks. Góra. Dziś w tłusty czwartek, obok pączków dla studentów, przygotowaliśmy także obrazki z modlitwą, oraz długopisy z hasłem: wybierz życie na piątkę!” – dodaje duszpasterz.

Pączkowa akcja, ciszyła się dużym zainteresowaniem, a także zaskoczeniem ze strony łódzkich żaków, którzy przechodząc obok młodzieży rozdającej słodkości, pytali co to za akcja i z jakiej okazji, się ona odbywa.

-„Wiemy, że dawanie świadectwa, nie może dziś polegać na biernym pokazywaniu swojej wiary, ale wymaga czegoś więcej. – mówi Łukasz Charuba, z wydziału duszpasterstwa młodzieży kurii łódzkiej. Wymaga działania i wyjścia do drugiego człowieka, do młodych, do studentów. Co może być lepszego w tłusty czwartek, jak nie wyjście z pączkami i rozdawanie ich studentom? – podkreśla.

Dzisiejsze spotkanie ze studentami, stało się także okazją, do poinformowania ich wydarzeniach, jakie duszpasterstwo młodzieży AŁ przygotowuje na zbliżający się Wielki Post. –„chcemy zaprosić studentów na Gorzkie Żale z orkiestrą oraz Misterium Męki Pańskiej przygotowywane przez młodych.” – dodaje Łukasz Charuba.

To już druga taka akcja, skierowana do łódzkich studentów. W ubiegłym roku „ŚDM-owe pączki” rozdawania były na campusie Politechniki Łódzkiej, a tym roku słodkości powędrowały do żaków z UŁ.