Klerycy w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia

Sztafeta modlitw o powołania odbywająca się w naszej archidiecezji na jeden dzień zawitała do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. Jest to parafia p.w. św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w dekanacie Łódź-Chojny.

CAM00639
Modlitwy rozpoczęły się już o godzinie 15.00 , kiedy to w kościele grupa Odnowy w Duchu Świętym poprowadziła koronkę do Miłosierdzia Bożego i Adorację Najświętszego Sakramentu, a następnie przez ręce Matki Bożej Chojeńskiej wierni wypraszali łaskę nowych powołań dla naszej archidiecezji.

CAM00640

O godzinie 17.30 wyemitowano krótki film o tematyce powołaniowej po którym miała miejsce msza święta koncelebrowana. Podczas homilii ks. prefekt Marcin Jarzenkowski dzielił się osobistym świadectwem wiary i powołania. Podkreślił iż Bóg daje powołanie w każdym czasie, lecz nie zawsze człowiek jest gotowy na nie odpowiedzieć. Należy więc prosić o odwagę dla ludzi, by usłyszawszy Boże wezwanie „Pójdź za mną!” z odwagą porzucili wszystko i poszli za Nim.

CAM00642