Archidiecezja Łódzka
Bp Lepa: Niech ten Dom Księży Emerytów, stanie się domem zdrowia i szczególnej opieki Maryi
11:34 | 11.02.2017 | Wyświetleń: 1153
zmniejszoneIMG_5001

„Niech ten Dom Księży Emerytów, stanie się domem zdrowia, szczególnej opieki Maryi i Bożego Błogosławieństwa dla jego mieszkańców.” – mówił  bp Adam Lepa, do zebranych w kaplicy księży seniorów.

W liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, w Domu Księży Emerytów Mszy św. sprawowanej w  intencji chorych mieszkańców, przewodniczył ksiądz biskup senior Adam Lepa.

W homilii biskup Adam przypomniał, że pomysłodawcą i twórcą Światowego Dnia Chorego jest św. Jan Paweł II, który w swoim życiu sam doświadczył choroby i cierpienia. Uczył także, jak podkreślił celebrans, jak trwać w swojej chorobie przy krzyżu Chrystusa.

Zwracając się z życzeniami do obecnych kapłanów powiedział: „Życzę, aby wszyscy tutaj mieszkający księża, którzy dziś modlą się o zdrowie dla siebie i dla swoich współbraci, doznali tego głębokiego przekonania, że ich modlitwy są wysłuchiwane. Niech Matka Najświętsza z Lourdes, która najwyraźniej, tak po matczynemu pochyla się nad ludźmi chorymi, roztoczy opiekę nad czcigodnymi kapłanami. Niech będzie to opieka, przynosząca zdrowie i wsparcie w chorobie i cierpieniu. Niech umocni was do codziennego życia.” – podkreślił.

Podczas liturgii obecnie były także siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus i pracownicy świeccy DKE. Biskup Lepa zwracając się do sióstr, które opiekują się i pielęgnują chorych księży życzył, „by Maryja wspomagała was, dodawała sił i cierpliwości w codziennej posłudze. To wy drogie siostry, jesteście dobrymi aniołami tego miejsca, niech Boże błogosławieństwo będzie zapłatą za wasz trud i pracę.” – mówił biskup senior.

Przed błogosławieństwem biskup Lepa udzielił zgromadzonym w kaplicy księżom sakramentu Namaszczenia Chorych, który ma „poddzwignąć ich w chorobie i pomóc w powrocie do pełnienia swoich codziennych obowiązków.”

Po zakończeniu liturgii, wszyscy udali się do refektarza na wspólne kapłańskie i braterskie śniadanie.

Łódzki Dom Księży Emerytów przy ul. Wojciecha 3 został wybudowany w 2000 roku, aktualnie mieszka w nim 39 kapłanów, który po zakończeniu swojej posługi w parafiach, przebywają w nim na emeryturze. Dyrektorem DKE jest ks. kan. Robert Arndt.