Archidiecezja Łódzka
8 tygodni, by odnowić swoją wiarę
07:35 | 14.02.2017 | Wyświetleń: 1284
IMG_5641

– „Podczas naszych spotkań, dzielimy się Dobrą Nowiną, o której sami usłyszeliśmy, której sami doświadczyliśmy, a poznawszy ją nie możemy milczeć!” – mówi Karol Koprukowiak, prowadzący Seminarium Odnowy Wiary w parafii św. Antoniego w Łagiewnikach.

Od 6 lutego, przez kolejne 8 poniedziałków, u oo. Franciszkanów w Łagiewnikach, odbywa się Seminarium Odnowy Wiary. – „To spotkania, które mają miejsce w parafiach lub wspólnotach działających przy nich i trwają zazwyczaj przez osiem tygodni. Podczas tych spotkań dzielimy się Ewangelią, a poprzez modlitwę chcemy, by uczestnicy naszego seminarium  doświadczyli Boga żywego, działającego w Kościele i w relacji między ludźmi.” – dodaje prowadzący.

Spotkania prowadzi przedstawiciel Szkoły Nowej Ewangelizacji z Otwocka, Szkoła jest jednym z ruchów w Kościele katolickim, którego celem jest ewangelizacja, formacja ewangelizatorów oraz inicjowanie nowych ośrodków ewangelizacyjnych na poziomie kraju, diecezji, parafii i wspólnot, tak, aby każdy katolik potrafił głosić Dobrą Nowinę w sposób prosty, praktyczny i doświadczalny.

Uczestnicy seminarium przyjeżdżają do Łagiewnik, nie tylko z Łodzi, ale także ze Zgierza, Aleksandrowa Łódzkiego i Konstantynowa Łódzkiego. – „Jestem tutaj po raz drugi. – mówi Helena ze Zgierza. Dowiedziałam się o Seminarium z ogłoszeń parafialnych i postanowiłem wziąć w nim udział. Chcę poprzez słuchanie Słowa Bożego i rozważanie go w domu, jeszcze bardziej przybliżyć się do Boga i przemienić swoje życie.” – podkreśla.

Organizatorem Seminarium Odnowy Wiary są oo. Franciszkanie z parafii p.w. św. Antoniego z Padwy w Łodzi – Łagiewnikach.