Wieczory Maryjne w Duszpasterstwie Akademickim „PIĄTKA”

„Dzisiejszym spotkaniem, które odbywa się 13 dnia miesiąca, rozpoczynamy cykl 9 spotkań, które mają nam pomóc przeżyć ten szczególny rok, w którym obchodzimy 100. rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie.”- mówił podczas wprowadzenia ks. dr Przemysław Góra, duszpasterz Akademicki. „Wiemy z historii Kościoła, że Matka Boża przez kilka miesięcy objawiała się trojgu dzieciom w małej wiosce w Portugalii i tam przekazała swoje orędzie wzywające do pokuty, nawrócenia i modlitwy, w sposób szczególny modlitwy różańcowej.” – podkreślił.

Pierwszy z dziewięciu Wieczorów Maryjnych, organizowanych w „DA5”, odbył się 13 stycznia br., a prelegentem, który przedstawił temat: „Fatimskie wezwanie do pokuty i nawrócenia – święty Kościół, grzesznych ludzi”, był ks. dr Grzegorz Dziewulski, wykładowca teologii fundamentalnej w diecezjalnym Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi oraz Wyższym seminarium Duchownym oo. Franciszkanów w Łodzi – Łagiewnikach.

-„Objawienia Fatimskie sprzed 100 laty, - mówił w swoim wykładzie ksiądz profesor, były wezwaniem do modlitwy, pokuty i ofiary za grzeszników, w intencji ich nawrócenia. Kościół jest wspólnotą uświęcanych grzeszników i pełnię swojej świętości, także w sensie moralnej doskonałości, osiągnie dopiero w pełni czasów. Jak zatem uzgodnić permanentne wezwanie do nawracania się, pokuty i uświęcania z sytuacją Kościoła, jako wspólnoty grzeszników, którzy do swojej śmierci, do przyjścia Pana Jezusa, będą się nieustannie nawracać i pokutować.” – podkreślił ks. Dziewulski.

Spotkanie zakończyła wspólna modlitwa, połączona z odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

Kolejne spotkanie odbędzie się 13 lutego br. o godz. 19:30 w Duszpasterstwie Akademickim „5” – ul. ks. I. Skorupki 5.