Autor: Antoni Zalewski
Spotkanie opłatkowe Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży
"Pan moim światłem" - do słów psalmu będącego jednocześnie osobistym pasterskim zawołaniem nawiązał ks. biskup Marek Marczak w homilii, którą wygłosił podczas sprawowanej w Aleksandrowie Łódzkim Mszy Świętej.
Eucharystia zgromadziła druhny i druhów z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej. Ksiądz Biskup przypomniał wiernym zasady, którymi kierują się członkowie wspólnoty i zachęcił do podejmowania trudu, aby każdego dnia w swoich środowiskach być godnymi świadkami Chrystusa. Nie zabrakło również nawiązań do bogatej historii Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Warto wspomnieć, że podczas posługi w pierwszej parafii w Niegowici, ks. Karol Wojtyła spotykał się z członkami właśnie tej wspólnoty.
Po Mszy Świętej Ksiądz Biskup, kapłani oraz młodzież udali się na wspólne spotkanie opłatkowe i złożyli sobie życzenia męstwa i odwagi na 2017 rok.
Zainteresowani założeniem parafialnych oddziałów Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży proszeni są o kontakt z księdzem asystentem Przemysławem Kansym bądź prezesem Łukaszem Charubą (691 679 661).
Przez cnotę naukę i pracę - służyć Bogu i Ojczyźnie. Gotów!