Archidiecezja Łódzka
Powołaniowy pociąg 2017 wystartował w Koluszkach!
12:21 | 03.01.2017 | Wyświetleń: 806
IMG_0997-11

Początek Nowego Roku jest także kolejnym etapem modlitw o powołania kapłańskie w naszej Archidiecezji. Tym razem Sztafeta Powołaniowa, cykl codziennych modlitewnych spotkań w różnych parafiach Kościoła łódzkiego, dotarła do parafii p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Koluszkach (02.01.2017 r.).

Był czas Eucharystii – centrum naszego chrześcijańskiego życia;

Był czas Świadectwa – klerycy drugiego roku seminarium – Mateusz, Kordian, Krzysiek dzielili się doświadczeniem modlitewnego wsparcia różnych Wspólnot i zaufaniu Jezusowi w skierowanym do nich zaproszeniu, które było początkiem seminaryjnej drogi;

Był czas Zawierzenia – wspólnotowe spotkanie z Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie, podczas którego odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i modlitwę o powołania kapłańskie i zakonne w Kościele.

Jak zaznaczył ks. Jarosław Pater Rektor naszego Seminarium, dziś doświadczamy stanu w którym europejski Kościół przeżywa powołaniowy regres, zarówno w przestrzeni kapłańskiej i konsekrowanej służby, jak i w małżeńskim ślubowaniu, w którym jedność buduje się w oparciu o Chrystusa. Stąd tak ważna jest modlitewna troska wszystkich parafialnych Wspólnot, by Ci, których zaprasza Pan Jezus na swoją drogę służby mieli odwagę odpowiedzieć Mu: TAK!

Ksiądz Krzysztof Nowak Proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Koluszkach podkreślał, że powołaniowej modlitwie potrzebna jest stałość i wierność, dlatego też wspólnie z Parafianami dba o regularne modlitewne omadlanie rozeznających, które w koluszkowskiej Wspólnocie ma miejsce podczas różańca powołaniowego i pierwszoczwartkowej Eucharystii sprawowanej zarówno w intencji powołanych, jak i o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

Kleryk Mateusz, pochodzący z koluszkowskiej parafii, dzieląc się świadectwem swojej drogi, wskazywał jak dużym darem jest powołaniowa modlitwa, która w jego rodzinnej Wspólnocie przyniosła owoc ponad 21. zrealizowanych powołań do wyłącznej służby w Kościele.

W dobrych zawodach wystąpiłem mówi św. Paweł (por. 2 Tm 4, 7). Jest to ponadczasowa deklaracja, która została skierowana także do każdego z nas. W kontekście troski o powołania jest ona wezwanie do podjęcia trudu, by wziąć udział w Sztafecie Modlitw o Powołania w Archidiecezji Łódzkiej. Zawsze otwartym pozostaje pytanie: Co by było, gdyby wyłącznie od mojej modlitwy o powołania zależała ilość zaproszeń, które kieruje do naszych Wspólnot Pan Jezus? Bądźmy tymi, którzy pomnażają modlitewne dobro, a nie chowają je skrycie (por. Łk, 19, 11-28).

W tym tygodniu w ramach sztafetowej modlitwy zapraszamy do:

3 stycznia /wtorek/ parafia Łaznów
4 stycznia /środa/ parafia Nowe Chrusty
5 stycznia /czwartek/ parafia Rokiciny

Cały kalendarz naszej Sztafety