Autor: Antoni Zalewski
"Pojednanie- Miłość Chrystusa przynagla nas".

W dniu 23 stycznia w parafii Matki Boskiej Dobrej Rady w Zgierzu odbyło się spotkanie ekumeniczne z udziałem duchownych i wiernych różnych wyznań chrześcijańskich. W programie uroczyste nieszpory, które celebrował Ks. proboszcz Andrzej Blewiński, a kazanie wygłosił ks. Tomasza Pieczko – proboszcz parafii ewangelicko – reformowanej w Zelowie.

Ksiądz Tomasz Pieczko w homilii nawiązał do posługi Jezusa w Galilei, ukazując, że problemy były zawsze i będą, tylko trzeba umiejętnie je rozwiązywać. Jezus rozpoczął swoją działalność w miejscu, gdzie było dużo problemów społecznych, ekonomicznych, moralnych. Nauczając preferował osoby słabe, odrzucone. Jezus z Dobrą Nowiną wychodził do ludzi grzesznych, to im a nie wierzącym głosił prawdę o zbawieniu. Wspominając działalność Jezusa nawiązał do współczesności, kiedy ludzie w życiu ufają swoim siłom i często popadają w depresję. Droga wyjścia z tej sytuacji jest wejście w relacje z Bogiem, zaufać i uwierzyć, że On jest jedynie źródłem siły i światła. Ta nasza żywa relacja z Bogiem, emanuje na nasze całe życie, relacje z innymi.

W słowach skierowanych do wiernych, Ksiądz Celebrans, nawiązał także do braku jedności chrześcijan, którego przyczynę można upatrywać m.in. w ambicjach ludzkich. Mamy szanse być razem, ale musimy się otwarci na innych ludzi. Jeśli nie będzie otwartości nie będzie dialogu.

W słowach kończących homilię ks. Tomasz Pieczko zachęcił wszystkich wiernych do wspólnej modlitwy za siebie nawzajem, pomimo wszelkich dzielących nas różnicach.