Mała parafia wielkich serc - Łaznów

Kolejną stacją na drodze sztafety powołaniowej stała się niewielka parafia p.w. Matki Boskiej Różańcowej w Łaznowie.

Klerycy wraz z ojcem duchownym ks. Piotrem Mieloszyńskim i licznie zebranymi parafianami modlili się o nowe powołania do służby Bożej w kościele łódzkim.

Podczas mszy świętej w drewnianym kościele ojciec Piotr nawiązał  w homilii do trudnej sytuacji kościoła na Ukrainie, gdzie ze względu na bardzo małą liczbę kapłanów ludzie nie mają dostępu do sakramentów świętych.

W Polsce nie ma jeszcze tak skrajnych sytuacji jednak nie wolno nam zapominać o wciąż spadającej liczbie powołań. Ks. kan. Stanisław Mendel wyraził swą ogromną radość z przybycia delegacji z naszego łódzkiego seminarium podkreślając iż w tym właśnie kościele nieustannie trwa modlitwa o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Żywi także głęboką nadzieje, że Pan Bóg poruszy serca młodych którzy słyszą w swym sercu święte wezwanie do ewangelicznego pójścia z Jezusem ,także z tej wspólnoty.