Msza święta dziękczynna za pasterską służbę Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w Archidiecezji Łódzkiej

Decyzją Ojca Świętego Franciszka, 8 grudnia 2016 roku – w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – Metropolita Łódzki Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski został mianowany Arcybiskupem Metropolitą Krakowskim.

W duchu wdzięczności za poznawanie i głoszenie Chrystusa pod pasterskim przewodnictwem Księdza Arcybiskupa, pragniemy zaprosić wszystkich duchownych, osoby życia konsekrowanego oraz wiernych świeckich na uroczystą koncelebrowaną Mszę świętą dziękczynną, która zostanie odprawiona w Bazylice Archikatedralnej w sobotę 21 stycznia 2017 roku o godz. 12.00.

Bezpośrednio po Eucharystii będzie można spotkać się z Księdzem Arcybiskupem w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego.

Zgodnie z życzeniem Księdza Arcybiskupa złożone przy tej okazji - zamiast kwiatów - ewentualne ofiary, zostaną przeznaczone na budowany w Kaszewicach przez Caritas Dom Seniora „Pomocna Dłoń”.

Wszystkich Archidiecezjan zachęcamy do ufnej i wytrwałej modlitwy w intencji Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, nowego Metropolity Krakowskiego.

+ Ireneusz Pękalski
Biskup Pomocniczy