Archidiecezja Łódzka
Kolędowanie z ZAKOPOWER
22:20 | 07.01.2017 | Wyświetleń: 1023
ZMNIEJSOZNEIMG_9947

„Cicha noc”, „Lulaj mi lulaj”, „Z narodzenia Pana” czy „Ej, malućki”, to tylko niektóre z kolęd zaprezentowanych przez zespół ZAKOPOWER, który wystąpił ze swoim koncertem zatytułowanym „Koledowo” 7 stycznia br. w parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusowego w Łodzi – Retkini.

– „To już czwarty z kolei koncert, który organizujemy w czasie poświątecznym w naszej parafii.” – mówi ks. kan. Roman Łodwig, proboszcz retkińskiej parafii. „W latach ubiegłych gościliśmy: Eleni, Golec Orchestra oraz Natalię Niemen. Nasze wspólne parafialne, a nawet mogę powiedzieć łódzkie kolędowanie, wpisało się już w tradycję naszej parafii. Zawsze kościół wypełniony jest po brzegi, a wejściówki na koncerty cieszą się dużym zainteresowaniem.” – dodaje.

W wypełnionej po brzegi świątyni, uczestnicy koncertu mogli wysłuchać nie tylko góralskich śpiewów Sebastiana Karpiela Bułecki – założyciela zespołu oraz towarzyszących mu przyjaciół, ale także usłyszeć piękne brzmienia instrumentów znanych, jak i mniej znanych w centralnej Polsce. Grano na tradycyjnych skrzypcach, dudach podhalańskich, fujarach słowackich, gitarze, perkusji, instrumentach perkusyjnych i na basie.

Podczas koncertu, zabrzmiały tradycyjne Polskie kolędy, pastorałki, jak i kołysanki wykonywane na góralską nutę. Po każdym utworze, wykonawcy nagradzani byli gromkimi brawami. Wychodząc ze świątyni po zakończonym koncercie, który miał charakter charytatywny, każdy z uczestników mógł wspomóc dowolnym datkiem dzieła prowadzone przez parafię N.S.J. na rzecz potrzebujących.

-„Na dzisiejszym koncercie oczywiście nie poprzestaniemy!” – zapewnia ksiądz Łodwig. „Na przyszły rok jest już zamówiony kolejny gość, ale to kim on będzie, niech pozostanie jeszcze tajemnicą.” – dodaje z uśmiechem.