Jałmużnik Papieski na pożegnaniu metropolity łódzkiego

Na uroczyste pożegnanie arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, do Łodzi z Watykanu przyjechał jeden z najbliższych współpracowników Ojca świętego Franciszka, ksiądz arcybiskup Konrad Krajewski, Jałmużnik Papieski,  który pochodzi z archidiecezji łódzkiej.

- „Przyjechałem na tę dzisiejszą uroczystość, bo pochodzę z Łodzi i mam w sobie ogromną wdzięczność, za ofiarną służbę księdza arcybiskupa Marka dla Kościoła Łódzkiego. – mówił  Jałmużnik Papieski.

Ksiądz arcybiskup Konrad Krajewski pochodzi z Łodzi, w latach 1982–1988 studiował w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi. Święceń kapłańskich udzielił mu 11 czerwca 1988 biskup diecezjalny łódzki Władysław Ziółek. 1 października 1998 został pracownikiem Urzędu Papieskich Celebracji Liturgicznych. 12 maja 1999 został papieskim ceremoniarzem. W 1999 otrzymał godność prałata honorowego Jego Świątobliwości, a w 2002 kapelana Jego Świątobliwości. W 2008 został kanonikiem honorowym Kapituły Katedralnej Łódzkiej. 3 sierpnia 2013 papież Franciszek mianował go arcybiskupem tytularnym Beneventum i jałmużnikiem papieskim. Święcenia biskupie otrzymał 17 września 2013 w Bazylice św. Piotra w Rzymie. Udzielił mu ich kardynał Giuseppe Bertello.