Archidiecezja Łódzka
„Burkina Faso i Togo”- prelekcja podróżnicza Piotra Pyrcza
09:41 | 11.01.2017 | Wyświetleń: 637
PLAKAT Pyrcz

Serdecznie zapraszamy na kolejną prelekcję podróżniczą „Burkina Faso i Togo”. O urokach tych mało znanych afrykańskich krajów opowie Piotr Pyrcz.

Piotr Pyrcz-€“ urodzony w Dynowie, mieszka w Rzeszowie. Pedagog specjalny, oligofrenopedagog,  podróżnik, przewodnik PTTK. Piotr pracuje z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie, z tymi upośledzonymi najgłębiej, często leżącymi, z ograniczonym kontaktem. Do swoich podopiecznych codziennie dojeżdża z Rzeszowa kilkadziesiąt kilometrów. To praca, którą rzadko wynagradzają słowa, objęcia, uśmiechy, czy znaczące spojrzenia w oczy.

Ostatnia podróż Piotra to miesiąc w Kirgistanie, Tadżykistanie, Uzbekistanie i na powrót  Kirgistan (ok.5600 km). W jurcie grywał w chińczyka z Tadżykiem, Izraelczykiem i Nowozelandką. Wśród krajów, o których lubi opowiadać wymienia: Indie, Nepal, Rosję, Izrael, Jordanię, Egipt, Turcję, Islandię, Kirgistan, Tadżykistan, Uzbekistan, Gruzję, Armenię, Madagaskar, Togo, Benin, Burkina Faso, Islandię, kraje bałkańskie.

Jeśli chodzi o Europę to łatwiej zapytać go, gdzie jeszcze nie był. Na pytanie gdzie chciałby wrócić, odpowiada, że wszędzie.

Piątek, 20 stycznia 2017, godz. 18:30 -€“ sala konferencyjna Centrum idei „Ku Demokracji” /wejście od strony Placu Kościuszki/. Wstęp wolny!