Autor: Antoni Zalewski
Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni.
Czwarte błogosławieństwo było tematem kolejnego spotkania z cyklu PBK Młodych, czyli Praktycznej Korzyści Błogosławieństw.
Prefekt łódzkiego seminarium, ks. Marcin Jarzenkowski, razem z klerykiem Karolem Kowalikiem tłumaczyli młodym istotę sprawiedliwości i różne istniejące w społeczeństwie jej przejawy. Każdemu według pozycji, potrzeb, zasług, dzieł bądź każdemu to samo - to wymiary, o których mówili przedstawiciele uczelni. W świetle wiary i Pisma Świętego najwyższa sprawiedliwość ma objawiać się w Chrystusie Zmartwychwstałym, który oddaje życie za człowieka.
Po konferencji uczestnicy spotkania zadawali pytania zaproszonym gościom, a całość zakończyła się wspólną adoracją i uwielbieniem połączonymi z modlitwą o powołania kapłańskie.
Kolejne spotkanie z cyklu PKB Młodych w piątek 17 lutego o godz. 19 w Parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi.